Masės auginimo taisyklės

Įvairūs

Pirmiausia jūs turite žinoti – jei norite augti, jums reikalingas pakankamas kiekis kalorijų. Kaip jas susiskaičiuoti?...

Pirmiausia jūs turite žinoti – jei norite augti, jums reikalingas pakankamas kiekis kalorijų. Kaip jas susiskaičiuoti?

Masės auginimo formulė:
Savo kūno svorį padauginkite iš 40 – gausite pradinį jūsų gyvybinių kalorijų skaičių kuris jums būtinas jei norite pradėti augti.
Pvz: 80 kg x 40=3200kcal

30% iš jų turi sudaryti baltymai. Taigi, norėdami sužinoti kiek mums reikia baltymų per dieną gautą kalorijų skaičių dauginame iš 0,3 ir gauname 960 kcal. Norėdami sužinoti kiek tai bus gramais gautą skaičių daliname iš 4 (baltymai ir angliavandeniai turi po 4 kcal), 240g baltymų per dieną. Tokius pat skaičiavimus atlikime ir su angliavandeniais bei riebalais.

60% angliavandenių per dieną: 3200x0,6=1920kcal : 4 = 480 g per dieną.
10% riebalų per dieną: 3200x0.1=320kcal : 9 = 36g per dieną (riebalai turi 9 kcal).

Norint „sausesnės“ masės galite laikytis 35% - 50% - 15% proporcionalumo, tačiau didelio baltymų kiekio dietos nėra visiškai saugios, jų reikėtų laikytis ribotą laiką, bei taikant visas pagalbines priemones.

Jei laikantis šių taisyklių masė nedidėja – kas savaitę pridėkite po 500kcal, kol pradėsite augti, laikykitės proporcionalumo, neleiskite labai didėti riebalinei masei nei tai būtina.

Taigi, dabar jus jau žinote kiek kalorijų ir iš kokių šaltinių jums reikia. Ką gi jums dar tokio svarbaus reikia žinoti?

 1. trumpiausias masės auginimo periodas – 6 mėnesiai, nejuokinkite salės trenerių klausimu „o jeigu aš pasitreniruosiu mėnesį ar du? „  jei jūs nusprendėte užsiauginti solidžią masę – tam reikės laiko. Kitu atveju rinkitės sveikatingumo treniruočių tipą.
 2. gerkite pakankamai vandens, kūnas daugiau nei 70 procentų sudarytas iš vandens, be to vanduo reikalingas baltymams, angliavandeniams ir daugeliui kitų maistinių medžiagų pasisavinti. Vandens vartojimas ypač svarbus tada jei jūs naudojate pakankamai didelius kiekius maisto papildų. Galite rinktis deguonimi prisodrintą vandenį, jo reiks mažiau, be to jis išvalys jūsų organizmą nuo susikaupusių metabolitų.
 3. skaičiuokite savo kalorijas, baltymus ir angliavandenius. Jei jūs nevažinėjate užrištomis akimis po miestą, tai kodėl gi taip reikėtų elgtis sporto salėje ir savo virtuvėje?
 4. vartokite tik jums tinkamus papildus, nekiškite į save to kas papuola, ar to ką jums patarė steroidiniai salės kolegos, visada konsultuokitės su maisto papildų specialistais.
 5. maisto papildai masės auginimo periodu visada naudojami komplekse: bazinė medžiaga (proteinas) + maistinių medžiagų kompleksas (masės auginimo kompleksas) + stimuliacinė medžiaga (ne steroidai).
 6. venkite persitreniravimo, bet ir nevaikščiokite tarp priėjimų po salę, nebent jūsų tikslas pademonstruoti savo puikią sportinę aprangą.
 7. pakankamai miegokite – juk raumenys auga tada kada mes ilsimės.
 8. nevenkite bazinių pratimų: traukos, pritūpimo, štangos užsimetimo ant krūtinės – juk namas negali stovėti be pamatų.
 9. treniruotės ir mitybos programos turi būti sudarytos pagal jūsų genetinį tipą (endomorfas, mezomorfas, ektomorfas), negalvokite „jei tinka jam, tiks ir man“
 10. jei valgysite kebabus ir hamburgerius ar kitą tokio tipo „maistą“ (patikėkite, jei jūs rimtai į darbą žiūrintis žmogus – jums šito šlamšto tikrai nereikia) – apie rezultatus negalvokite. Jūs rezultatų siekiantis atletas - netaupykite geram maistui, bei nepamirškite maitinti raumenų po treniruotės.
 11. nesižavėkite treniruotės programomis kuriomis naudojasi stambiausi salės kolegos – tokios programos ne veltui vadinamos anabolinėmis, jei jūs nenaudojate steroidinių preparatų, poveikis bus tik priešingas.
 12. jei jūs pasiryžote naudoti steroidus – būtinai konsultuokitės ne su salės „specialistu“, o su nusimanančiu mediku – patikėkite, kai sulauksite visų pašalinių poveikių pasijusite tikrai nekaip...
 13. jei norite augti – valgykite! valgykite ! valgykite! Ir tik gerą bei kokybišką maistą – patikėkite, rezultatai jus nustebins!!!

Jei jūs nenorite ar negalite laikytis anksčiau išvardintų punktų – pamirškite rimtą masės prieaugį. Tokiu atveju rūpinkitės raumens forma ir savo sveikatos ugdymu – galbūt jūs nebūsite ispūdingai masyvus vaikinas, bet patikekite, jausitės pukiai ir jūsų formos kels pavydą tinginiams.  Jei norite kad jums būtų sudarytos individualios maisto papildų naudojimo grandinės – kreipkitės į parduotuvių tinklo "Maistas Sportui" specialistus.

Grįžti