Bėgimas „Už laimingesnius vaikus mokyklose“ - finišas

Pranešimai

Nerijus Buivydas per 20 dienų yra pasiryžęs nubėgti 20 maratonų.

20 diena (06 01). Vilniaus „Demokratinė mokykla“

Nerijus Buivydas baigė 20 maratonų žygį per 20 dienų, kasdien aplankydamas vis kitą mokyklą. Kepinant saulei Nerijus, išvargęs, bet laimingas pasiekė Vilniaus Europos aikštę, kur jį pasitiko kolegos, mokiniai, šeima ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Ačiū visiems atėjusiems, kartu bėgusiems, prie kompiuterių palaikiusiems, mokyklose diskutavusiems ir siekiantiems, kad Lietuvoje gyventi ir mokytis būtų gera“,- kreipėsi į susirinkusius Nerijus.

Linkime Nerijui gerai pailsėti ir laukiame kitų žygių!


19nerijusMS

19 diena (05 31). Pabdradės „Žeimenos“ gimnazija

Šiandien Nerijų devynioliktame maratone lydėjo nemažas būrys bėgikų. Galbūt dėl to, o galbūt dėl „antro“ kvėpavimo, Nerijus šiandienos bėgimą įveikė kur kas greičiau nei prieš tai buvusias dienas.

Likus 5 km iki finišo, bėgikus pasitiko abiejų Pabradės gimnazijų – „Ryto“ ir „Žeimenos“ – moksleiviai. Nerijus pastebėjo, kad tai buvo, bene, sportiškiausi moksleiviai, labai karštą dieną nubėgę apie 5 km.

Susitikimas su mokiniais vyko „Žeimenos“ gimnazijoje, kurioje mokymas vyksta lenkų ir rusų kalbomis. Pasak Nerijaus, diskusija skaitykloje buvo nuoširdi ir produktyvi bei atkreipė dėmesį, kad visose mokyklose kartojasi panašios problemos – per didelis mokymosi krūvis, dėl ko pasireiškia įtampa ir stresas.

Rytoj Nerijus bėgs paskutinįjį 20-ąjį maratoną. Nerijaus sutikimas bus 13.30 val. Europos aikštėje, Vilniuje.


18nerijusMS

18 diena (05 30). Alantos gimnazija, Molėtų r.

Kai pirmadienio vakare kalbinome Nerijų, jis kaip tik ruošėsi lįsti į ežerą ir eiti ilsėtis prieš rytojaus dieną laukiantį dar vieno maratono šturmą. Šiandien jam pasidavė jau aštuonioliktas maratonas iš eilės.

Kaskart Nerijui vis sunkiau prisiversti ir atrasti motyvaciją bėgti. Į priekį jį veda tik vienas vienintelis tikslas – bėgti dėl vaikų, dėl jų šviesesnės ateities. Sunkias akimirkas būna lengviau ištverti, kai “Demokratinės mokyklos” vadovą palaiko ir kiti bėgikai. Šiandien, bėgant link Anykščių, netikėtai Nerijui kompaniją palaikė jo pažįstama pora iš Vilniaus, kurie pasitiko jį pusiaukelėje.

Nerijus finišavo Molėtų rajono Alantos gimnazijoje, iki kurios jį atlydėjo moksleiviai ir Alantos seniūnas Aidonas Užubalis ant dviračio. Pasak Nerijaus, išryškėja tendencija, kad mažesnių miestelių mokyklose yra jaučiamas šiltas ir nuoširdus bendravimas, didesnis bendruomeniškumo jausmas, kuris buvo būdingas ir šiandienos gimnazijoje. Nerijus pasidžiaugė, kad mokykloje yra atsižvelgiama į moksleivių siūlymus, pavyzdžiui, jų iniciatyva mokykloje atsirado sėdmaišiai.

Rytoj Nerijaus laukia priešpaskutinis maratonas. Bėgikas teigia, kad jau jaučia artėjantį finišą ir užplūstančią pakilią emocinę būseną, kuri tempia bėgiką į priekį.


17nerijusMS

17 diena (05 29). Panemunėlio pagrindinė mokykla, Panevėžio raj.

Nerijus Buivydas šiandien įveikė septynioliktą maratoną ir finišavo Panemunėlio pagrindinėje mokykloje (Rokiškio raj.). Kartu su Nerijumi pusė distancijos įveikė Saulius, vėliau apsisukęs ir grįžęs į starto vietą, kur buvo palikęs savo automobilį. Paskutinėmis dienomis Nerijui tenka kovoti ne tik su daugybę kilometrų, kojų skausmais, bet ir karščiu, kuris pastarosiomis dienomis nėra bėgiko draugas. Nerijus jėgas atstatinėja vandeniu, Vitargo electrolyte gėrimu, bananais, sumuštiniais ir geliukais.

17MS

Miestelio prieigose Nerijų tradiciškai pasitiko mokiniai, kurie jį bėgte palydėjo iki savo mokyklos. Tiesa, pati diskusija mokykloje nebuvo labai sklandi, mokiniai rodė mažai iniciatyvos ir sunkiai įsitraukė į pokalbį.

Nerijui dar lieka įveikti tris maratonus, rytoj jis patrauks į Alantos gimnaziją Molėtų rajone.


16nerijusMS

16 diena (05 28). Biržų „Saulės“ gimnazija.

Po vakar dienos bėgimo Nerijus Buivydas pateko į patyrusio kinezetarapeuto ir buvusio maratonininko Arūno Balčiūno rankas. Po reabilitacinių procedūrų šiandien Nerijus stojo į šešiolikto maratono startą, kartu su dar trimis bėgikais: Linu, Mariumi ir Ryčiu. Pasak Nerijaus, būtent ši kompanija sunkiomis akimirkomis motyvavo bėgti: „Negalėjau pasiduoti silpnumo akimirkoms, kai šalia manęs bėgo dar trys vyrai.“- prisipažino Nerijus.

Kepinanti saulė išnaudojo labai daug energijos, tačiau Nerijus sėkmingai pasiekė Biržus, kur bėgikus pasitiko net du policijos ekipažai ir užtvertos miesto gatvės. Nepaisant solidžios palydos, pirmą kartą per šešiolika bėgimo dienų nei vienas mokinys nepadėjo Nerijaus komandai įveikti paskutinių kilometrų, kurie šiandien driekėsi į „Saulės“ gimnaziją. Visgi, mokykloje jo jau laukė keli mokiniai, kurie taip pat dalyvavo ir diskusijoje.

„Kadangi mes šiandien lankėmės gimnazijoje, kurioje mokosi vyresnių klasių moksleiviai, dominavo temos apie didelį mokslų krūvį. Mokiniai pastebėjo, kad mokyklos aplinka ir koridoriai yra ganėtinai niūrūs ir išreiškė norą, kad ji galėtų būtų jaukesnė bei labiau primintų namų aplinką.“- įspūdžiais dalinosi „Demokratinės mokyklos“ vadovas.

Po apsilankymo pas medikus, Nerijus šiandien miegos gamtos apsuptyje, kemperyje, o rytoj pajudės į Panemunėlio pagrindinę mokyklą.


15nerijusMS

15 diena (05 27). Panevėžio „Vyturio“ progimnazija

Penkioliktąjį maratoną įveikęs Nerijus Buivydas vakar pasiekė Panevėžio „Vyturio“ progimnaziją. Kartu su juo visą maratono distanciją bėgo Eugenijus iš Panevėžio, kurį motyvavo Artūras, kuris prieš tai dieną kartu su Nerijumi įveikęs savo pirmąjį maratoną.

Sutikimą Panevėžyje Nerijus prilygino griausmingam sutikimui Kaune. Panevėžyje jį taip pat pasitiko minios vaikų, mokytojai ir savivaldybės atstovai. Pažymėtina, kad kartu su Nerijumi paskutinius kilometrus įveikė ir buvęs žymus maratonininkas (šiuo metu miesto tarybos narys) Arūnas Balčiūnas.

„Pirmą kartą diskusija mokykloje nukrypo į mokytojus – mokiniai patys paklausė, kas jiems mokykloje patinka Ir daugelis jų atsakė – laimingi vaikai ir bendravimas su jais“, – atskleidžia 15–ąjį maratoną nubėgęs Demokratinės mokyklos vadovas Nerijus Buivydas.

Šiandien Nerijus turėtų pasiekti Biržus.


14nerijusMS

14 diena (05 26). Naisių pagrindinė mokykla, Naisiai

Šiandien Nerijus Buivydas pasiekė Naisių pagrindinę mokyklą, įveikdamas jau keturioliktą maratoną per keturiolika dienų. Šįkart Nerijaus palyda buvo kur kas didesnė nei vakar - į starto liniją stojo septyni bėgikai ir Šiaulių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytiene, kuri pirmuosius kilometrus bėgikus palydėjo dviračiu.

Šiame bėgime Nerijus išskyrė Artūrą, kuris iš pradžių planavo įveikti pusmaratonį, tačiau įveikus šią distanciją, jis visgi nusprendė pabaigti visą maratoną (galutiniame rezultate gavosi netgi daugiau – 44 km), nors savo pirmąjį maratoną Nerijaus bendrakeleivis planavo įveikti tik rudenį vykstančiame Vilniaus maratone.

Pasiteiravus apie Nerijaus fizinę savijautą, jo balsas kiek prityla, nes išsivystęs sausgyslių uždegimas sukelia didelį skausmą ir diskomfortą bėgimo metu.

- Tai neleidžia man atsipalaiduoti ir laukti rytojaus. Neramu, kad situacija dar labiau neblogėtų.

Visgi, Nerijus atgyja, pradėjęs kalbėti apie šiandienos įspūdžius, įveikus maratoną. Jis ypatingai šiltai atsiliepė apie Naisių gyvenvietę – „Tai gražus, saugus, kultūringas kaimelis. Būdamas čia, supratau, kad norėsiu čia dar kartą sugrįžti su savo šeima.“ Susitikimas mokykloje taip pat buvo išskirtinis tuo, kad ne Nerijus vedė diskusiją, bet patys mokiniai buvo iniciatyvūs ir pasiruošę daugybę klausimų tiek Nerijui, tiek jo palaikymo komandai.

Rytoj Nerijus pajudės į Aukštaitiją, kur jo nekantriai laukia panevėžiečiai.


13nerijusMS

13 diena (05 25). Aukštelkės mokykla, Šiaulių r.

Velnio tuzinu pažymėtą maratoną šiandien Nerijui padėjo įveikti Albertas Lakštauskas – švietimo politikas ir aistringas bėgikas. Likus keletui kilometrų iki numatyto finišo, prie jų prisijungė dar dvi bėgikės, susižavėjusios akcijos idėja ir norėjusios išreikšti palaikymą.

Artėjant prie šios dienos finišo - Aukštelkės, Nerijų pasitiko gausus būrys Aukštelkės moksleivių, mokytojų ir mamų. Visi jie dalyvavo ir susitikime, kuris vyko lauko klasėje.

Nerijus Buivydas šioje mokykloje lankėsi ne pirmą kartą, nes jau anksčiau yra tekę su šia mokykla vykdyti įvairius projektus, siekiant įdiegti demokratinio ugdymo principus. Nerijus pažymėjo, kad šioje mokykloje vaikai yra kur kas laisvesni ir drąsesni, o mokykloje gyvenime aktyviai veikia ne tik vaikai, bet ir tėvai.

Aukštelkės mokyklas yra pagrįstas demokratiniu valdymu, kuriame lygiomis teisėmis dalyvauja tiek vaikai, tiek mokytojai.

Rytoj N. Buivydas pajudės link Naisių vidurinės mokyklos.


 12nerijusMS

12 diena (05 24). Merkelio Račkausko gimnazija, Mažeikiai

„Bėgimo per Lietuvos mokyklas“ iniciatorius antradienį pasiekė Mažeikius, kur aplankė Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenę.

„Šiandien buvo lėčiausias mano įveiktas maratonas, tačiau nuotaika yra geresnė nei vakar“- pokalbį pradėjo Nerijus Buivydas, antradienį įveikęs dvyliktą maratoną iš eilės. Po vakar dienos sekinančio maratono Nerijus praktiškai negalėjo pajudinti traumuotos čiurnos. Tačiau švietimo entuziastas jaudinosi ne dėl savęs, o dėl vaikų, dėl kurių jis ir pasiryžo bėgti 20 dienų, nešdamas žinią, jog mokykla gali būti kitokia.

- Nenorėjau, kad mokiniai mane matytų šlubuojantį. Noriu, kad bėgimas jiems asocijuotųsi, visų pirma, su sveiku gyvenimo būdu, o ne su traumomis. - kalbėjo Nerijus.

Didžiąją distancijos dalį šiandien Nerijui teko įveikti vienam, jį palaikė tik Rapolas ir Inga, kurie ne tik rūpinasi Nerijaus maitinimu bėgimų metu, bet kartu su juo įveikia ir keletą ar net kelioliką kilometrų. Tradiciškai miesto prieigose Nerijų pasitiko mokiniai, kurie lydimi policijos ekipažo pasiekė dar  vienos mokyklos finišą.


11nerijusMS

11 diena (05 23). "Ryto" pagrindinė mokykla, Plungė.

Įprastai lipant į kalną yra sunkiau į jį pakilti nei leistis nuo jo žemyn.

Nerijus Buivydas vakar pasiekė pusiaukelę, įveikdamas 10 maratonų per 10 dienų, tačiau antra kelionės pusė laukia ne ką lengvesnė - daugiau nei 400 km. Pats Nerijus po vakar dienos bėgimo pripažino, kad su kiekviena diena jėgos senka ir kiekvienas papildomas maratonas pareikalauja tik Nerijui žinomų jėgų.

Tačiau vienas dalykas liko nepakitęs per visas šias dienas - tai Nerijaus optimizmas ir valia, kurios lydimas jis šiandien grūmėsi net tik su 47 kilometrais bet ir kepinančia saule. Nepaisant visų išbandymų, Nerijus Buivydas pasiekė "Ryto" pagrindinę mokyklą, įsikūrusią Plungėje.

Šiandien Nerijų lydėjo ne tik jo ištikimoji palaikymo komanda - Rapolas su Inga, bet ir "Demokratinės mokyklos" kolegos, atvykę palaikyti Nerijaus dar vakar į Klaipėdą ir lydėję jį visą šiandien dieną.


 

10nerijusMS

10 diena (05 22). Smeltės progimnazija (Klaipėda).

Kai Nerijus ir jo palaikymo komanda ruošėsi šturmuoti dešimtąjį maratoną, pajūrį gaubė tirštas rūkas. Į starto liniją Nerijus stojo ne vienas, bet kartu su dar trimis “Vėtrungės” klubo bėgikais, kuriuos įvairiose trasos vietose vėliau papildė dar būrys bėgikų ir triatlonininkų.

Bėgimo pradžioje Nerijus diktavo stabilų tempą, vidutinis kilometro greitis siekė apie 6 min. Bėgant tokiu tempu, maratonas yra įveikiamas kiek greičiau nei 4 val. 30 min (kaip vėliau paaiškėjo, būtent tiek laiko Nerijus vedama komanda, užtruko, įveikiant 43 km). Bėgimo metu vyravo pakili nuotaika, bėgikai dalinosi savo nuotykiais, patirtais bėgimo trasoje ir džiaugėsi, kad sekmadienio rytą nepasiliko drybsoti lovose, bet atvyko palaikyti Nerijaus.

Bėgant pro nedidelius kaimelius žmonės su nuostaba žiūrėjo į spalvotus bėgikų siluetus, galbūt gerai nesuprasdami, ką šis keistuolių būrys veikia sekmadienio rytą, bėgdamas per jų gyvenvietę. Nemažai vairuotojų, pravažiuodami pro šalį, signalizuodavo ir pamojuodavo rankomis. Nors buvo ir tokių, kurie pykčio kupinais žvilgsniais išreikšdavo savo nepasitenkinimą, apvažiuodami bėgikų būrelį. Tačiau Nerijaus veide nei karto nesušmėžavo ironiška šypsena ar neišsprūdo riebesnis keiksmažodis. „Demokratinės mokyklos“ vadovas spinduliavo teigiama emocija ir nepaisant daugiau nei 400 km, kuriuos jam teko įveikti per pastarąsias dienas, jis atrasdavo jėgų pakalbinti kiekvieną prisijungusį bėgiką. Neatrodė, kad jis tai darė dirbtinai, jis tiesiog nuoširdžiai domėjosi kiekvienu žmogumi, unikaliu ir turinčiu savitą istoriją. Būtent žmogiškumo ir įsiklausimo svarbą Nerijus akcentuoja santykyje su vaikais.

Po 20 km palaikymo komanda paruošia maisto davinį – sumuštinius su lašišos užtepėle ir sūrio gabaliukais. Nerijus, užkandžiaudamas mėgaujasi trumpa atokvėpio minute, tiesa, nesustoja nė akimirkai, net ir valgydamas, greitu žingsniu tęsia savo kelionę. 

Rūkas išsisklaidė ir aukštai pakilusi saulė pradėjo kepinti bėgikų nugaras. Bėgikų būrį lydinti palaikymo komanda stoja kas 4 km ir šalikelėje padėjusi dėžę su bėgikų vandens atsargomis, vaisiais bei batonėliais, skuba prie Nerijaus ir paduoda gertuvę su Vitargo gėrimu, sudarytų iš miežių krakmolo ir mineralų. Stebėtina, kad milžinišką krūvį patiriantis bėgikas, valgo ir geria nedaug.

- Šiandien karšta. Nelabai norisi,- paaiškina Nerijus.

Likus 13 km privažiuoja žurnalistų automobilis, iš kurio iššokęs fotografas paprašo bėgikų apsisukti ir pabėgėti atgal, nes šviečianti saulė jam trukdo padaryti gerą kadrą. Net tik ištverme, bet ir kantrumu pasižymintis Nerijus, paskatina savo kelionės draugus apsigręžti ir įveikti trumpą atkarpą.

Kepinanti saulė kiek pritildė linksmai klegetuojantį bėgikų būrį, buvo girdėti tik ritmingi bėgikų žingsniai. Tačiau kai tolumoje pasimatė Klaipėda, vienas iš bėgikų sušuko:

- Namai jau čia pat!

Būrelis atgyja ir kiek spartesniu tempu pradeda artėti link uostamiesčio.

Likus 2 km iki Smeltės progimnazijos, kur buvo numatytas šios dienos finišas, pasitinka šios mokyklos mokiniai. Galiausiai pasirodo ir progimnazijos kiemelis, kuriame stoviniavo šios mokyklos vadovai, Nerijaus draugai bei kolegos, kurie džiaugsmingai sveikino pavydėtino valios bėgiką, pasiekusį pusiaukelę.

- Pusmaratonis įveiktas!,- geros nuotaikos nestokojo Nerijus, turėdamas galvoje, kad liko įveikti dar lygiai tiek pat – 10 maratonų. 


 9nerijusMS

9 diena (05 21). Žemaičių Naumiesčio gimnazija (Šilutės r.).

Kai Nerijus Buivydas leidosi į devintąją maratono dieną, pajūrio vėjas priminė apie save, stipriai pūsdamas į bėgiko veidą. Šiandien Nerijus didžiąją maratono dalį bėgo vienas, neskaitant ištikimosios palaikymo komandos: Rapolo ir Ingos, kurie nepailsdami visų bėgimų metu ruošia Nerijui maistą, fotografuoja, bendrauja su Nerijų lydėti norinčiais bėgikais bei kiekvieną vakarą atrenka spaudai nuotraukas ir video reportažus.

Likus 6 km iki Naumiesčio gimnazijos pasitinka pirmoji bėgikė – mergaitė, kuri propaguoja rankų lenkimo sportą, nepaisant to, nepraleido progos palaikyti Nerijaus bėgdama. Po dar 2 km pasirodo Nerijaus uošvis, kuris padėjo jam įveikti paskutinius kilometrus. Galiausiai likus 2 km iki finišo, Nerijų pasitiko apie 30 mokinių būrys, kurie savo noru nepatingėjo būtent taip praleisti šeštadienį.

Nerijus išskyrė, kad šį kartą diskusija mokykloje buvo itin produktyvi, nes mokiniams paminėjus ne tik tai, kas jų mokykloje yra gerai, bet ir pateikus pasiūlymų, kas galėtų būti kitaip, mokyklos administracija nesigynė ir nepermetė atsakomybės kitiems.

Sekmadienį laukia dešimtoji maratono diena, kurios Nerijus itin laukia, nes bus pasiekta pusiaukelė.


 

8nerijusMS

8 diena (05 20). Eržvilko gimnazija (Tauragės r.).

Šiandien Nerijus didžiąją maratono dalį įveikė vienas. Tik ištikimasis palydovas Rapolas (kuris šiame žygyje atlieka kemperio vairuotojo pareigas) padėjo Nerijui nubėgti pirmuosius 12 km, kurie ne kiekvienam mirtingajam būtų lengvai įveikiamas atstumas. 

Šiandienos finišas buvo numatytas dar vieno nedidelio miestelio – Eržvilko gimnazijoje. Tai viena iš dvidešimties gimnazijų, kuri nepabijojo pakviesti mokinius padiskutuoti, ar jie gerai jaučiasi savo pačių mokykloje. Tiesa, šiandien mokinių nebuvo daug, vos 7, tačiau Nerijaus teigimu, nedidelis mokinių skaičius leido nueiti į gilesnę diskusiją. 

Viso žygio metu Nerijus nuoširdžiai džiaugiasi tiek jo palaikymo komandos atsidavimu, tiek sutiktų mokinių nuoširdumu, tiek jam padedančiais bėgikais. Apie patiriamus sunkumus Nerijus kalba mažai, tačiau šiandien prasitarė, kad jis vis dar jaučia penktosios bėgimo dienos pėdsakus (tą dieną buvo įveiktas greičiausias maratonas per visas iki tol bėgtas dienas) ir skausmai kelio srityje bei čiurnoje jo vis dar neapleidžia.

Savo mitybos racioną, be įprastų Voltage Energy Cake, Vitargo geliukų ir Vitargo Electrolyte gėrimų, Nerijus papildė didesniu maisto daviniu.

„Nubėgus pusės maratono distanciją, mano palaikymo komanda paruošia sumuštinukus, duoną su avokadu, viską sukrauna į lėkštę, o aš eidamas užkandžiauju, užsigerdamas vandeniu. Nestoju, nes nenoriu, kad atvėstų raumenys. Pavalgęs atiduodu lėkštę ir vėl pradedu bėgti“,- šypsodamasis kalbėjo Nerijus.


 

7diena

7 diena (05 19). Plokščių mokykla (Šakių r.).

Nerijus Buivydas toliau tęsia savo socialinę akciją ir šiandien apsilankė jau septintojoje mokykloje Plokščiuose (Šakių r.), kuri išsiskiria tuo, kad po vienu stogu telpa ir darželis, ir mokykla.

Nepaisant to, kad Nerijaus kojose jau yra septyni maratonai ir raumenų skausmas tampa nuolatiniu palydovu, visgi, nuo jo veido nedingsta šypsena. Švietimo entuziastas džiaugiasi, kad ši neįprasta akcija suvienija mokyklas ir jo apsilankymas tampa ypatinga švente ne tik jam, bet ir visai mokyklai, kurioje jam tenka apsilankyti.

Po kiekvienos dienos bėgimo, jei yra galimybė, Nerijus jėgas stengiasi atstatyti masažais ir tinkamu poilsiu. Vitaminų ir mineralų balansą bėgikui padeda palaikyti maisto papildas Multi Pro Plus, kurį pats Nerijus juokais vadina „Mendelejevo lentele“.


 

6nerijus

6 diena (05 18). Kauno Kazio Griniaus progimnazija.

Trečiadienio rytą Nerijų iš Prienų išlydėjo šio miestelio „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai į dar vieną dieną, kurioje nenuilstančio bėgiko laukė šeštasis maratonas iš eilės. Po nelengvos vakarykštės dienos, sukaupęs jėgas, bei lydimas daugiau nei 10 bėgikų būrelio, Nerijus sėkmingai pasiekė savo gimtojo miesto Kauno Kazio Griniaus progimnaziją, kurios stadione jį pasitiko kelis šimtų entuziastingai palaikančių moksleivių būrys.

„Jausmas toks, kaip Olimpinėse žaidynėse!“, - neslėpė susižavėjimo Nerijus, kurio po finišo mokiniai prašė kartu nusifotografuoti ir autografų.

Kaip ir kiekvieną dieną, bėgimą vainikavo diskusija mokykloje, kurioje vyko nuoširdus pokalbis su mokyklos administracija ir moksleiviais, kurie pabrėžė atvirą ir žmogišką bendravimą mokykloje.


 

5nerijusMS

5 diena (05 17). Prienų "Revuonos" pagrindinė mokykla.

Penktoji maratono diena Nerijui dovanojo keletą naudingų pamokų. Deja, pamokos, kurias kartais turime išmokti, neretai būna skausmingos. Po vakarykščio euforinio maratono (vakar dienos bėgimas buvo pats greičiausias per visas iki tol buvusias dienas), šiandienos bėgimo pradžia taip pat nežadėjo nieko blogo. Lydimas žymaus ultra bėgiko Aido Ardzijausko, Nerijus pusės maratono distanciją bėgo rekordiniu šio žygio tempu, tačiau fizinis kūnas šiandien nusprendė parodyti ribas. Nerijui pradėjo stipriai skaudėti kelią ir pertemptus raumenis blauzdų srityje, ko pasekoje, maždaug 10 km atkarpą, užsispyrimu garsėjantis bėgikas buvo priverstas bėgimą kaitalioti su ėjimu. Visgi tai nesutrukdė pasiekti numatyto finišo ir lydint gausiam mokinių būriui bei dviem policijos ekipažais pasiekti Prienų Revuonos pagrindinę mokyklą, kur Nerijus buvo pasitiktas su gėlėmis ir sveikinimais. 

„Šiandienos bėgimas man suteikė keletą naudingų pamokų, kurias turiu išmokti“,- pavargusiu, bet ramiu balsu kalbėjo Nerijus. Pasiteiravus, ką jis turi omenyje, atsakė: "Visų pirma, turiu bėgti lėčiau ir nepervertinti savo galimybių, visgi manęs laukia dar ne vienas maratonas. Maitinimo punktuose reikėtų taip pat elgtis ramiau ir tinkamai pasimaitinti. Neretai, skatinamas palaikymo komandos, stengiuosi greičiau sugrįžti į trasą, tačiau, po trumpų atokvėpio minučių, išvargusiems raumenims staigūs pagreitėjimai suteikia papildomo streso ir įtampos. Ir, galiausiai, turiu daugiau ilsėtis. Pirmosiomis dienomis vyravo pakili nuotaika, net ir nebėgant nuolat galvodavau apie bėgimą, derindamas įvairius organizacinius klausimus bei bendraudamas su žmonėmis, po to net užmigti darosi sunku, nes galvoje būna pilna minčių. Miegu mažai ir atsibundu nepailsėjęs, todėl turiu daugiau laiko skirti sau ir poilsiui“.


 

1nerijusMS

4 diena (05 16). Marijampolės „Ryto“ mokykla.

Keturios valandos ir septynios minutės. Būtent tiek laiko prireikė Nerijui Buivydui įveikti ketvirtąjį maratoną per keturias dienas. Tai kol kas greičiausias maratono laikas per visas keturias dienas. Pasak Nerijaus, tokį laiką pavyko pasiekti dėl tinkamo nusiteikimo šios dienos bėgimui bei jo bičiulio palydos su dviračiu, kuris saugojo Nerijų nuo šalia pravažiuojančių automobilių, o tai suteikė galimybę bėgti dešiniąja kelio puse ir asfaltu, o ne kairiąja ir kelkraščiu, kaip kad buvo įprasta prieš tai buvusias dienas.

Greitesnis nei buvo tikėtasi Nerijaus tempas nustebino ir Marijampolės „Ryto“ mokyklos administraciją bei moksleivius, kurie jau buvo bebėgą pasitikti Nerijaus, kai jis ir jo lydinčioji komanda su kemperiu jau buvo atbėgę į mokyklos kiemelį. Nepaisant to, Nerijus su mokiniais bei mokyklos direktoriumi drauge nubėgo 600 m stadiono takeliu.

Po bėgimo, kaip įprastai, vyko susitikimas su mokyklos bendruomene. Nerijus pažymėjo, kad tai buvo, bene, „giliausia“ diskusija, lyginant su prieš tai buvusiais susitikimais. Šio pokalbio metu buvo ne tik pasidžiaugta, kas mokykloje yra gerai, bet ir įvardyta, kas galėtų būti tobulinta, santykyje su mokiniais. Švietimo entuziastas pabrėžė, kad mokyklose svarbu ne teisti ir ne kaltinti vieniems kitų, bet atvirai kalbėtis ir stengtis kartu: tiek mokiniams, tiek mokytojams spręsti iškylančias problemas.


 

N_papildai

3 diena (05 15). Šventežerio mokykla (Lazdijų r.).

Sekmadienio rytą, kai daugelis dar nebuvo pramerkę akių, Nerijus Buivydas išlipo iš kemperio ir pliaupiant lietui pasileido bėgte į trečiąją maratono dieną, vedamas vieno vienintelio tikslo – nešti žinią į dar vieną mokyklą, kad vaikai gali jaustis laimingi, kad mokykla gali būti kitokia.

Po vakarykščio masažo, raumenys buvo pakankamai atsistatę ir pasiruošę įveikti dar vieną maratoną. Pravažiuojantys automobiliai prausė vandeniu Nerijaus permerktą kūną, bet jis tolygiai stūmėsi į priekį, tvirtais žingsniais artėdamas prie Šventežerio miestelio. Nubėgus maždaug pusę distancijos, lietus liovėsi. Nerijus sustoja, persirengia ir toliau tęsia savo žygį.

Likus keliems kilometrams iki finišo Nerijų pasitinka Seirijų miestelio kūno kultūros mokytojas su mokiniais,  o vėliau ir Šventežerio mokyklos mokytojai, direktorius ir mokiniai. Šį gražų būrelį pagerbė ir buvęs Sveikatos apsaugos ministras Juozas Galdikas. Pasiekus šios dienos finišą – Šventežerio mokyklą (Lazdijų r.), bėgikų būrelis sugužėjo į vidų, kur buvo parodytas filmukas apie šio mažo, bet gražaus miestelio mokyklą. Vėliau vyko diskusiją ne tik apie tai, ką būtų galima padaryti, kad vaikai jaustųsi laimingesni mokyklose, bet ir apie pačią švietimo sistemą bei abitūros egzaminus.

Galiausiai, viską vainikavo Šventežerio mokyklos valgyklos vedėja, kuri atsinešė savo namuose pagamintus pietus ir pavaišino Nerijų bei jo komandą.

„Šį maratoną skiriu Donatui Montvydui, kuris vakar puikiai pasirodė Eurovizijoje. Deja, negalėjau stebėti jo pasirodymo, tačiau girdėjau, kad jam sekėsi puikiai“,- pavargęs, bet laimingas kalbėjo Nerijus Buivydas.


N_komanda

2 diena (05 14). Daugų Vlado Mirono gimnazija (Alytaus r.).

Nerijus Buivydas toliau tęsia savo 20 dienų misiją, gegužės 14 d. įveikdamas antrąją maratono distanciją ir pasiekęs Daugų (Alytaus r.) Vlado Mirono gimnazijos finišą.

Nerijus ypatingai džiaugėsi, kad antrą dieną visą maratono distanciją jį lydėjo 3 bėgikai, tarp kurių buvo vienas Demokratinės mokyklos (kuriai vadovauja pats Nerijus Buivydas) lankančio vaiko tėtis, kuriam apskritai tai buvo antroji maratono distancija gyvenime. Nerijų lydėję žmonės ne tik kartu su juo įveikė visą distanciją, bet ir prisitaikydami palaikė Nerijaus tempą. Likus 3 km iki Daugų Vlado Mirono gimnazijos, bėgikų būrelį pasitiko 8-12 klasių moksleiviai, kurie kartu su gimnazijos direktoriumi padėjo įveikti paskutinius kilometrus, užtvertomis  miestelio gatvėmis ir lydimi policijos ekipažo. Daugų Vlado Mirono gimnazijoje bėgikus pasitiko mokyklos bendruomenė ir vaikų tėvai, kurie tą dieną mokykloje šventė šeimos dieną. Vėliau kartu su mokyklos bendruomenė įvyko diskusija, kurioje dominavo temos apie bėgimą ir švietimą.

Šiame bėgime N. Buivydas išbandė ir Maistas Sportui papildus: Voltage Energy ir Power bike batonėlius bei jėgas atstatinėjo Vitargo Electrolyte gėrimu ir BCAA Liquid skystomis amino rūgštimis.

Gegužės 15 d. Nerijus savo žygį tęs į Šventežerio mokyklą Lazdijų rajone. 


nerijusMS

1 diena (05 13). Semeliškių gimnazija (Elektrėnų r.).

Nerijus Buivydas, gegužės 13 d. penktadienį, pradėjo ištvermės žygį per Lietuvos mokyklas. Įveikęs savo pirmąjį maratoną ir pasiekęs Semeliškių gimnazijos (Elektrėnų r.) finišą, Nerijus, dalindamasis pirmos dienos įspūdžiais, nestokojo gerų emocijų ir teigė, kad pirmoji bėgimo diena, nepaisant to, kad buvo ganėtinai chaotiška dėl įvairių organizacinių rūpesčių, visgi, pateisino lūkesčius su kaupu. Bėgikas bei švietimo entuziastas ne tik sėkmingai įveikė distanciją, bet ir džiaugėsi, kad prie šios akcijos prisijungė nemažas moksleivių būrys, kurie palaikė Nerijų tiek bėgimo starte, tiek finiše. Pasiekus numatytą finišą Semeliškių gimnazijoje, vėliau, mokyklos aktų salėje, vyko diskusija su mokyklos bendruomene.

Nepaisant to, kad didžiojoje Lietuvos dalyje lijo lietus, Nerijaus kelyje švietė tik saulė, kuri pareikalavo papildomų jėgų iš bėgiko. Visgi, Nerijui didžiausias rūpestis buvo ne jis pats, o jo palaikančių mokinių būrelis, kurie su juo buvo pasiryžę įveikti keletą kilometrų. Pasak Nerijaus, kai kurie jaunieji bėgikai netinkamai įvertino savo galimybes ir didelių pastangų dėka įveikė didesnį atstumą, nei leido realios jų galimybės.

Gegužės 14 d. Nerijus jau startuoja antrame maratone  į Daugų Vlado Mirono gimnaziją (Alytaus r.).


nerijus0

Gegužės 13 d. (penktadienį) prasideda 20 dienų žygis per Lietuvą, kurio sumanytojas ir įgyvendintojas Nerijus Buivydas per 20 dienų yra pasiryžęs nubėgti 20 maratonų. Tai kas atrodytų iš pirmo žvilgsnio sunkiai įmanoma misija, Nerijui yra iššūkis, kuris turi ir socialinę idėją. „Demokratinės mokyklos“ įkūrėjas šio bėgimo metu aplankys 20 mokyklų, kur vyks susitikimai su mokyklų administracija ir vaikais. Šių diskusijų metu bus siekiama išgirsti kuo kiekviena mokykla  gali pasidžiaugti ir padiskutuoti, ką būtų galima padaryti, kad  vaikai mokyklose jaustųsi dar geriau.

„Šia akcija aš noriu pasakyti, kad mokiniai yra svarbūs mokykloje ir jų nuomonė yra svarbi ir todėl mes, suaugę, turime juos išgirsti ir atkreipti į tai dėmesį“. Būtent dėl šios priežasties ši akcija buvo pavadinta: „Už laimingesnius vaikus mokyklose.“

Nerijus šiam bėgimui kryptingai pradėjo ruoštis prieš 1,5 metų, iki tol yra įveikęs ne vieną maratono distanciją bei bėgęs nuo Nidos iki Būtingės 101 km. Kaip vieną iš didžiausių iššūkių Nerijus įvardija tai, kad didžiąją distancijos dalį teks įveikti kelkraštyje, kur nuolat teks susidurti su pravažiuojančiais automobiliais, jų skleidžiamu triukšmu ir tarša. Nepaisant to, Nerijus yra nusiteikęs puikiai ir nekantriai laukia starto. Kad maratonus įveikti būtų nors šiek tiek lengviau, Maistas Sportui pasirūpino, kad Nerijui nepritrūktų baltymų, angliavandenių, reikalingų riebalų, vitaminų ir mineralų.

Maistas Sportui kasdieną informuos, kaip sekasi N. Buivydui įveikti šią nežmoniškų pastangų reikalaujantį bėgimą. Sekite naujienas!

Visą 20 maratonų maršrutą su konkrečiais kiekvienos dienos keliais rasite čia: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Q2HF3tYgLpULO2y5Y6R3UjuV2-4

Grįžti