Gydymas papildais: dvi tiesos

Įvairūs

Oficialioji medicina Lietuvoje teigia, jog gydytis maistu ir maisto papildais negalima. Kas tai, sąmokslas prieš žmones ar tiesiog nežinojimo pasekmė?

Visai nesenai Lietuvos respublikos seimas priėmė įstatymą, draudžiantį teigti, jog papildai gali gydyti ar kitaip įtakoti sveikatos procesus organizme  – ką tai reiškia mums, vartotojams?

Šis sprendimas turi dvi puses: pirmoji - tai sveikintinas žingsnis siekiant pažaboti įvairiausio plauko prekeivas, kurie mistinės diagnozės metu žmogui gali nustatyti dešimtis ligų ir pareiškia, jog tik pas juos nupirkti labai brangūs papildai gali išgydyti visas įmanomas ligas. Tačiau... reikia išleisti daug pinigėlių – kuo daugiau išleidžiama, tuo greičiau išgyjama. Arba guru, kurie teigia, jog gerdami jų papildus mes ne tik pasveiksime, bet ir sumažinsime savo automobilio degalų sąnaudas. Kaip nekeista, būtent paskutinis teiginys Norvegų mokslininkų 1988 metais atliktame eksperimente neatbaidė patiklių klientų įsigyti "mistinių" papildų.

Todėl kaip tik tokiems verteivoms taikomi apribojimai teigiamai veikia ne tik vartotojų kišenes, bet ir sveikatą. Juk daugelis iš tokių produktų neturėjo elementarių higienos reikalavimus atitinkančių leidimų prekybai, o ką jau kalbėti apie moterų tarpe buvusį tokį populiarų kokaino, amfetamino ir efedrino mišinį "Lyda" – stebuklingą vaistą lieknėjimui (na nė kiek nereikia stebėtis jo efektyvumu – nuo tokių narkotikų dozių sukusta ir didžiausią antsvorį turintys žmonės), kuris pradžioje duoda stebėtinus rezultatus, o pabaigoje galvos skausmą ir sveikatos sutrikimus arba palatą detoksikacijos klinikoje ... Žinoma toks apribojimas užkirs kelią ir kitoms įmonėms, užsiimančioms tinkliniu marketingu, skleisti melagingą informaciją apie produktų poveikį: "Kuo daugiau produktų parduodate – tuo geriau!" Juk žmogaus sveikimas nepriklauso nuo jo išleistos sumos papildams ar vaistams. Kaip ir produkto veiksmingumas nebūtinai turi priklausyti nuo sudėtingų užrašų etiketėje ar jam "siūlytojo" suteiktų mistinių galių (pvz. 7 kartus padidinti potenciją). Kiekvienas žmogus yra unikalus ir papildų derinimas yra pakankamai sudėtingas mokslas.

Tačiau yra ir antroji medalio pusė – užkertamas kelias žmonėms gauti kvalifikuotą gydymą ne vaistais, o papildais. Kuris gali būti ne tik efektyvus, bet pirmiausia žymiai saugesnis, nei gydymas įprastiniais vaistais. Tačiau iki šiol Lietuvos medicina dar nepripažįsta tokios galimybės. Prieš pradedant aiškintis tokio neigimo priežastis, reikėtų giliau panagrinėti kas tai yra gydymasis papildais, žolelėmis ir maisto produktais.
 

Gydymas – pasirinkimo terapija

Oficialioji medicina Lietuvoje teigia, jog gydytis maistu ir maisto papildais negalima. Kas tai, sąmokslas prieš žmones ar tiesiog nežinojimo pasekmė? Užbėgant už akių norėčiau pasakyti, jog tikrai yra puikių medikų, kurie yra gydytojai iš prigimties ir kurie nusipelno aukščiausios pagarbos. Tačiau dabar pakalbėkime apie tai su kuo susiduriame kasdieną.

Kai žmogus suserga, gydytojai 99 procentais sako, jog niekas kitas nei vaistai ar chirurginis įsikišimas jam negali padėti. Netikėkite! Už tokio siauro teiginio ribų kaip "oficiali medicina" yra visa visata maistinių medžiagų, kurių efektyvumas mokslo įrodytas (Medeline, mokslinių straipsnių bazė). Tai vitaminai, mineralai, fermentai, amino rūgštys ir daugelis kitų medžiagų, sintezuojamų organizme, arba gaunamų su maistu. Oficialioji medicina stengiasi nepripažinti terapinio šių medžiagų poveikio, o atskirais atvejais net intensyviai kovoti prieš tokių priemonių naudojimą net profilaktikai.

Naudoti maisto medžiagas gydymui – jokia naujiena. Nauja yra tai, jog toks naudojimas jau turi mokslinių įrodymų (pvz. vien oficialių tyrimų su L-karnitinu galima atrasti virš 7000). Daug pasaulio mokslininkų savo praktikoje taiko gydymą maisto papildais (Lietuva deja dar sala šiame vandenyne), jų praktika bei klinikiniai tyrimai rodo, jog gydyti papildais galima ne blogiau (o kartais net geriau) nei pačiais geriausiai vaistais ar chirurginėmis priemonėmis.
 
Gydymo tikslas – išrinkti kaip galima mažiau kenkiančius vaistus. Tačiau kaip visi gerai žinome, visi vaistai turi mažesnių ar didesnių pašalinių poveikių. Kurių įtaka organizmui gali būti labai nepageidaujama.

Nereikia suprasti neteisingai – vaistai, tai kas mums gali išgelbėti gyvybę, tačiau jų reikia ne visada, o ir esant poreikiui, bet kartu naudojant maisto papildus, jų kiekiai sumažėja, vadinasi ir pašalinių poveikių tikimybė bus žymiai mažesnė.

Yra atvejų, kai maisto medžiagos gali visiškai pakeisti vaistus. Pavyzdžiui vandens kaupimas organizme, kuriuo taip dažnai skundžiasi moterys prieš menstruacijas ir kurio taip norėtų atsikratyti. Rimtesniais atvejai tai gali būti aukšto kraujo spaudimo ar širdies ligų priežastis.  Daugelis gydytojų tokiu atveju skiria diuretikus. Jie padeda pašalinti iš organizmo vandenį, tačiau ne natūraliu būdu. Kita vertus, šiuo atveju tiesiog galėtų pakakti amino rūgšties taurino, kuri atsakinga už natūralų kalio-natrio balansą organizme (nuo jo priklauso skysčių apykaita organizme – tai vadinama kalio-natrio siurbliu). Papildomai taurinas gerina širdies ritmą, reguliuoja kraujo spaudimą ir atlieka kitas svarbias funkcijas. Be to naudojamas net didelėmis dozėmis visiškai neturi pašalinių poveikių. Kai tuo tarpu diuretikai, veikia inkstus, taip padidėja naudingų mineralų šalinimas iš organizmo, o tai sąlygoja normalių organizmo procesų sutrikimus (šlapimo rūgšties lygio kilimas, širdies ritmo sutrikimai). Taigi, ką jūs pasirinktumėte? Tokie pasirinkimai galimi esant ir kitiems sveikatos sutrikimams.

Maisto medžiagos - tai pagalbininkai, kurie leidžia organizmui pasveikti pačiam. Kai tuo tarpu vaistai sukurti tam, kad blokuotų tam tikrus procesus organizme. Tačiau jie tikrai nėra konkurentai. Vaistai tampa nereikalingi tik kai liga menama – tai yra, gydytojas maisto medžiagos trūkumą traktuoja kaip ligą ir tokiu atveju skiria visiškai nereikalingus, simptomus slopinančius vaistus.

Štai keletas pavyzdžių iš asmeninės praktikos:
Moteris, kreipėsi dėl artrito dešinėje rankoje. Skausmus ji juto jau penktus metus, gydytojas jai nuolatos skyrė priešuždegiminius vaistus. Pacientei sutriko inkstų, kepenų ir skrandžio veikla, tačiau skausmai nesiliovė (gydytojas neatliko nei vieno biocheminio tyrimo). Apžiūrėdamas ranką nepastebėjau tipiško sąnarių pakitimo kuris būdingas tokiai diagnozei, be to, pacientė pasiskundė, jog viskas prasidėjo kaklo ir peties tirpimu, o po to skausmas slinko žemyn...(pasirodo į tokį simptomą niekas net nekreipė dėmesio). Tačiau 10 masažų ir 700 mg magnio per dieną padarė "stebuklą" – pacientė išgijo, pasirodė, jog kaltas kaklinės dalies slankstelio pasislinkimas ir trigerinis taškas mentės keliamojo raumens srityje..

Kitas atvejis: mergina, manekenė, kenčianti nuo nuolatinio silpnumo ir galvos svaigimo. Kreipėsi į kelių Lietuvos klinikų gydytojus – liga nebuvo nustatyta. Mergina su mama buvo visiškoje neviltyje... Apklausus pacientę paaiškėjo, jog ji geria labai daug kavos (6 puodeliai espreso per dieną)  bei naudoja baltyminę dietą formai palaikyti. Šią pacientę "išgydė" izotoninis angliavandenių gėrimas, kadangi pacientei buvo nuolatinė mažo laipsnio dehidracija, bei latentinė acidozė (kūno terpės parūgštėjimas) dėl per didelio baltymų kiekio dietoje. Po mėnesio visi negalavimai dingo, pasiūlius dar keletą maisto papildų kombinacijų buvo atstatytas ir geležies bei feritino kiekis, pakilo hemoglobino bei hematokrito rodikliai.

O tokių ir panašių atvejų jau buvo šimtai. Atvejų, kai vaistai visiškai nereikalingi, o maisto medžiagos gali tiesiog daryti stebuklus. Išvada: vaistai gali įtakoti tik ligą, o ne žmogaus sveikatą.

Bet grįžkime prie to, kodėl "oficialioji medicina" taip nusistačiusi prieš papildus. Pacituosiu keletą teiginių iš nuostabios knygos, kuri buvo parašyta 1996 m Amerikoje, o 1999 metais Lietuvoje – Marilyn Diamond ir dr. Donald Burton Schnell "Fitonika". Perskaitykite amerikiečių gydytojų naturopatų mintis ir pagalvokite, ar jos jums nieko neprimena?
 
"Nors daugelis mūsų protėvių buvo uolūs natūralių sveikatos ugdymo metodų pasekėjai, XX amžiuje galutinai praradome pasirinkimo laisvę. Didinusi tempus farmakologijos industrija surado pritarėją – Medicinos asociaciją ir įstatymiškai įtvirtino visišką savo pergalę prieš profilaktinę medicinos kryptį, tiesiog nustūmusi jos šalininkus į nelegalią padėtį.(..)

Dėl slapto susitarimo tarp politikų ir farmacijos pramonės buvo išleista nemažą dokumentų, kurie įstatymiškai įtvirtino pastarosios monopoliją. Buvo pradėta šmeižikiška kampanija prieš natūralių sveikatos stiprinimo metodų šalininkus. Gyventojai ir vėl nukentėjo, nes buvo prarastos žinios bei įgūdžiai, kaip užbėgti už akių nutukimui ir išlaikyti optimalų svorį.

Iki pat devintojo mūsų amžiaus dešimtmečio sąžiningi, bet "smegenų praplovimo" procedūrą patyrę gydytojai kaip svarbiausią priemonę svoriui mažinti rekomenduodavo tik absurdiškas dietas, nepakankamai vertindami praktinę fizinių pratimų svarbą. Tuo pat metu gerai buvo chirurgams bei farmaceutams, nes galų gale pacientai vis tiek kreipdavosi pas juos. Gydantys daktarai įtikinėjo pacientus, esą neegzistuoja jokio ryšio tarp to, kaip žmogus maitinasi bei kokį gyvenimo būdą jis pasirinkęs ir to susirgimo, kuris jį užklupo.(..)

Pradedant septintuoju dešimtmečiu vartotojai buvo priversti kovoti prieš AMA (Amerikos medicinos asociacija) bandymus uždrausti laisvai pardavinėti visus maisto priedus, suteikę medikams teisę išrašinėti jiems receptus. Gyventojams tai reiškė, kad nusprendę nusipirkti vitamino C, jie turėjo kreiptis į gydytoją recepto! Visiška nesąmonė! O juk tik 12 procentų medicinos įstaigų išvis turi kaip privalomas programas mitybos higienos ir susirgimų profilaktikos kursus. Taigi gyventojams buvo nurodyta šiais klausimais pasikliauti neišmanančių gydytojų nuomone (o kaip Lietuvoje?.. aut. pastaba).(..) Tad kokia gi prasmė suteikti vien tik chirurgams bei farmaceutams neginčijamą teisę skirti maisto priedus? Juk maistas, kurį kasdien valgome yra prastos kokybės. O kas atsitiktų jei žmonės dar netektų galimybių laisvai vartoti maisto priedų? Kas slypi už panašių sprendimų ir kas tuo suinteresuotas? Vien tik JAV per 100 milijonų žmonių reguliariai vartoja maisto priedus, o tai, be abejo, farmaceutai suvokė kaip tiesioginę grėsmę jų klestėjimui.

Galbūt kai kas mano, esą daugelis mūsų nemoka teisingai vartoti vitaminų ir gali sau pakenkti? Kaip tik ta proga ypač tiks didžiausio specialisto maisto priedų vartojimo srityje Maiklo Kalgano (Michael Colgan) kvalifikuotas pranešimas: "Svarbiausias maisto priedų nekenksmingumo įrodymas – kasmetinio pranešimo, skirto apsinuodijimų statistikai, analizė. Per penkerius metus, nuo 1985 iki 1990 metų, JAV buvo užregistruotas 2251 ūmus mirtinas apsinuodijimas vaistais, kuriuos skyrė gydytojai. Iš jų 640 mirčių lėmė tokie nuskausminantys preparatai kaip aspirinas.

Ir tai tik ūmių apsinuodijimų statistika, kadangi žala, sukeliama "teisingo" gydomųjų priemonių naudojimo tokia didelė, kad net sunku ir įvardyti. Netiesioginiais vertinimais, mirštančiųjų dėl "teisingi" gydomųjų priemonių naudojimo skaičius vien JAV kasmet sudaro 150 000 žmonių. Taigi per laikotarpį nuo 1985 iki 1990 metų dėl to žuvo apie 900 000 žmonių. Šiuos skaičius stengiamasi nutylėti.

Per analogišką laikotarpį, maisto priedai, kuriuos vartoja 100 milijonų amerikiečių, kasmet tampa vieno žmogaus mirties priežastimi – dėl niacino perdozavimo. Protingais kiekiais vitaminai bei mineralinės druskos nėra toksiškesni nei obuolių pyragas" (Michael Colgan. The New Nutrition, 1994m., p.107-108)

Tai buvo parašyta JAV 1996 m. Dar prieš tai įvyko skandalingas teismo procesas kuriame buvo įrodyta, jog egzistuoja tiesioginis ryšys tarp kompanijos prieš maisto papildų naudojimą ir slapto farmacininkų bei tam tikrų kongreso narių susitarimo. Pasirodo JAV egzistuoja tokia tvarka: užsiregistruojate pas gydytoja – 50$, gydytojas jus apžiūrėjo ir išrašė receptą – 100$, su receptu einate pas vaistininką ir perkate vaistus su vaistinės antkainiu. Taigi atlyginimą gauna gydytojas, po to gauna vaistininkas pas kurį tas gydytojas pacientą siuntė, po to farmacinė kompanija kurios vaistus tas gydytojas išrašė. Pakankamai nebloga grandinė ar ne? O dabar pagalvokite: pacientas pradeda naudoti papildus bei vitaminus profilaktikai, jis nebeserga, vadinasi rečiau lankosi pas gydytoja, vadinasi gydytojas praranda savo 150$, po to savo uždarbį praranda vaistininkas bei farmacinė kompanija... Neveltui JAV kilo skandalas ir nulėkė labai daug aukštus postus turinčių atsakingų pareigūnų.

Belieka pamastyti apie tai, kokia situacija yra pas mus Lietuvoje?...
Bet yra kaip yra, o mums reikėtų išsiaiškinti kas mus verčia sirgti ar jaustis prastai.
 

Kas sukelia ligas ir kaip pasveikti?

Šiuolaikiniu medicinos tėvu vadinamas Hipokratas sakė: "Tegu jums maistas būna vaistas, o vaistas maistas", šie žodžiai buvo pasakyti labai senai. Juose gyva tikroji tiesa, tiesa, kurią viduramžiais pradėta naikinti, o 20 amžiuje ji buvo įrodyta, tačiau labai sėkmingai ignoruojama oficialiosios medicinos iki šiol.

2000 metais WHO (pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija) paskelbė, jog beveik 90 procentų ligų yra  metabolinės kilmės. Tai reiškia, jog nuo viduriavimo, galvos skausmo, aukšto kraujo spaudimo, iki diabeto – visa tai ligos, kurios kyla dėl nepilnavertiško, neteisingo maitinimosi, kai organizmas negauna visų jam reikalingų maistinių, biocheminių medžiagų, kurios užtikrina sklandų  organų ir sistemų darbą, arba gauna per daug toksinių medžiagų, kurios ardo organizmo veiklą. 

Vien tik toks atrodytų nekaltas, mėsos valgymas su duona (o ypač su batonu, ar tradicinis cepelinų naudojimas) gali jūsų žarnyną paversti tiksinčia ligų bomba. Bet kuris skrodimus atlikęs medikas galėtų jums papasakoti kaip atrodo iš nederintiną maistą valgančių žmonių žarnyno išimti "lobiai".  
 
Tai vyksta dėl to, kad angliavandeniams, baltymams ir riebalams reikalingi skirtingi fermentai, kurie gaminasi skirtingose virškinamojo trakto vietose. Taigi, kai mes visą tą maisto "jovalą" suveliame į vieną vietą, organizmas tampa nebepajėgus viską suskaidyti iki galo. Todėl nesuvirškinto maisto likučiai klijuojasi prie žarnyno, taip susidaro žarnyno akmenys. Tačiau puvimo procesai vyksta ir toliau ir toksinai per žarnų sieneles pasiekia kraują, per jį smegenis, širdį ir kitus svarbius organus. Taip prasideda lėtinis organizmo nuodijimasis – autotoksikacija. Šio proceso metu išsiskiriantys nuodai sukelia galvos skausmus, sąnarių degeneracines ligas, silpnina imunitetą ir galų gale gali sukelti vėžį... Šį procesą senovėje išmanė labai gerai, štai kodėl Spartoje, virėją paruošusį skanų, bet nenaudingą organizmui maistą numesdavo nuo uolos – juk toks maistas iš lėto žudo organizmą, o žudikus reikia bausti mirtimi. Baisu net pagalvoti kas nutiktu su greito maisto užkandinių savininkais ar reklamos "maistas veža tik su kola" autoriais, jei staiga prisikeltų Spartos vyrai.
 
Na tokiu drastiškų priemonių nereikėtų imtis, kitaip žemėje mūsų būtų dvigubai daugiau ir ligos nebekontroliuotu populiacijos. Kita vertus, žmogus savo prigimtimi yra parazitas. Netikite? Norisi prieštarauti? Gerai, sakykime visa planeta ir visa kas joje yra gyva bei negyva sudaro vientisą organizmą. Sveiko organizmo ląstelės turėdamos savo nuosavą gyvenimą nuolatos dirba viso organizmo naudai, tik taip organizme užtikrinama sklandi organų ir sistemų veikla. Tačiau būna taip, jog kai kurios ląstelės pradeda dirbti savo, o nebe viso organizmo labui – tai vėžinės ląstelės. Prasideda kova, organizmas bando jas vėl atvesti į protą dirbti visų labui, o jos bando imti dar daugiau iš organizmo savo labui... Šio proceso pabaiga – arba organizmas priverčia ląsteles dirbti gerai, arba jos nužudo organizmą" tai yra šių ląstelių pagrindinė veikla. Mes įpratome imti, bet nebenorime duoti. Na o finalas: arba gyvas organizmas atves i protą parazitines ląsteles, arba šios nužudys gyvą organizmą kartu žūdamos pačios.

Kitos priežastys – tai mokslo ir technikos revoliucijos pasiekimai:
  • Kompiuterizacija, jos pasekmė – hipodinaminis gyvenimo būdas. Vaikai ir suaugę praleidžia daugiau laiko sėdėdami nei judėdami, taigi sąlygojami stuburo pakitimai, bei ankstyva sąnarių degeneracija. Be to nuolatos sėdint vyrams gaminasi mažiau testosterono, jie tampa mažiau lytiškai pajėgūs. Taigi tie, kurie mėgstate dienas leisti prie kompiuterio – nenustebkite jei vieną dieną jus paliktų žmonos ar draugės.
  • Visą 20 amžių žmonija stengėsi nugalėti gamtą – įveikti prastą orą, išgauti iškasenas, tačiau viso ko pasekoje išaiškėjo, jog nugalėjome patys save. Visuotinis atšilimas, užterštas oras bei vanduo, naujų genetinių ligų epidemijos – jau ne fantastika, o skaudi realybė. Ši naikinanti veikla gali tapti arba žmonių rasės išsigimimo, arba susinaikinimo priežastimi. Visa ši civilizacijos įtaka žmogaus organizmui – tai įtaka medžiagų apykaitos procesams, kas galų gale sukelia ligas.
  • Buitinės chemijos pasiekimai, kuriami skalbimo milteliai bei kitos mūsų gyvenimą palengvinančios priemonės: pasekmė – vėžio epidemija, Amerikoje 3 iš 5 žmonių turi onkologinių užuomazgų. Dar 1984-1988 metais rusų mokslininkai pradėjo garsiai kalbėti apie tai, jog buitinės chemijos priemonės gali sukelti vėžį. Jų tyrimų metu pastebėta, jog tokį efektą duoda ne viena naudojama medžiaga, bet keleto medžiagų sąveika (Nilov, Popov 1988). Pavyzdžiui kai jūs naudojate skalbimo miltelius, nedidelės dalelytės visgi lieka po skalavimo. Lygiai tas pats atsitinka su indų plovikliais (taip reklamuojamais dabartiniu metu). Tokios medžiagos teoriškai nekenksmingos, tačiau visai kitaip būna su jų tarpusavio junginiais, kurie susidaro kai tokios dalelytės nuolatos nusėda mūsų organizme ir galų gale pradeda jungtis į toksinius junginius, taip pradėdamos lėtai žudyti organizmą – alergija, astma, odos ligos, tai tik menka dalelė jų poveikio.
  • Kita ligų ir ankstyvo senėjimo priežastis: pesimistinis mastymas, mūsų noras sirgti, malonumas tam kas mus žudo ir tiesiog stengimasis kaip galima greičiau pabaigti savo gyvenimą. Jums kilo noras prieštarauti? Ką gi panagrinėkime šį teiginį: didesni nei 40g alkoholio kiekiai tikrai nuodija organizmą – tačiau jis naudojamas su malonumu, rūkymo žala įrodyta – tačiau rūkančių žmonių nemažėja, o rūkoma savo malonumui, traškučių, gazuotų gėrimų, nederintinos mitybos (mėsos su bulvėmis ar duona valgymas), cukraus naudojimas žmones žudo – tačiau daugumai tai patinka. Vadinasi sirgti yra malonumas, o pasveikti norime tik žodžiais, nekeisdami nieko savo gyvenime. Pakeiskime savo mastymą ir pasikeis mūsų sveikata.
Ką gi, kaip matome pagrindinės ligų priežastys – mūsų destruktyvi veikla savo pačių atžvilgiu, tokiu atveju mūsų gydymo sistema veikia pakankamai gerai. Aš visiškai suprantu gydytojus, kurie kasdieną mato tą didelę žmonių minią, kurie suserga dėka savo gyvenimo būdo.. Tai kaip gi tada galima apskritai gydyti? Jei gydytojas mato, jog prieš jį pacientas kuris nekeis gyvenimo būdo, nekeis savo mitybos, žodžiu nepadarys nieko, kad pasveiktų – kaip jis, gydytojas galėtų tada jam padėti? Skiriama vienokių ar kitokių vaistų ir taip iriamasi į priekį, iki pabaigos...paciento pabaigos. Kita vertus, net mūsų valstybei nebūtų naudinga išlaikyti daug sveikų pensijinio amžiaus piliečių. Pagalvokite, jei jums būtų 90 metų, o jūs vežinėtumėte į keliones, galbūt dar dalyvautumėte kokiose nors varžybose, žodžiu gerai ir kokybiškai leistumėte laiką nesirgdami – jums juk reikėtų išmokėti pensiją, o kaip pamatėme dabar – tai valstybei nėra naudinga. Todėl visai logiška manyti, jog valstybei būtų naudingiau jei jūs nesulauktumėte pensijinio amžiaus. Bet gyventi sveikai (nebūtinai ilgai) ar sirgti – tai mūsų laivas pasirinkimas.
 
Kaip praktiškai galima būtų panaudoti papildus gydymuisi?
 
Papildų terapiją pradėkite jau dabar, net jei jūs sveikas ir niekuo nesiskundžiate, pradėkite keisti savo gyvenimo būdą papildydami racioną biologiškai aktyviomis medžiagomis. Tegu tai bus žolelių arbatų gėrimas ar vitaminų naudojimas – viską daryti reikia tam, kad organizmas funkcionuotų sveikai, nes jam susirgus gydymas būna sunkus.

Pasirinkite optimalius medžiagų kiekius – tiek per didelis, tiek per mažas naudojamų medžiagų kiekis neleis pasiekti norimo rezultato. Tačiau terapinį poveikį išsekusiam organizmui turi tik didelės vitaminų ir mineralų bei kitų maistinių medžiagų dozės,  atstatymas mažomis dozėmis gali užtrukti net iki 7 metų.

Naudodami papildus gerkite daug vandens – vidutiniškai 2,8 litro 70 kg sveriančiam žmogui. Maistinės medžiagos tirpios vandenyje, vanduo padeda šias medžiagas transportuoti į visus organus ir sistemas,  tuo pačiu šalindamas atitarnavusias, toksines medžiagas.

Dėl biologiškai aktyvių medžiagų naudojimo kreipkitės į specialistą. Gydytojai dažniausiai mokinami terapijoje naudoti vaistus, o ne maistines medžiagas, taigi patarimo galite ir nesulaukti. 

Čia pateiksiu keletą papildų naudojimo sveikatai gerinti variantų. Reikėtų prisiminti vieną taisyklę – papildai geriausiai veikia naudojant kompleksais, tai vadinama sinergetika, t.y. medžiagos tarpusavyje sąveikauja, jei jos parinktos teisingai, jos stiprina viena kitos poveikį, jei neteisingai – slopina. Be to, ligų profilaktika visada geriau nei ligų gydymas, kelis kartus per metus naudokite kompleksus bendram organizmo stiprinimui. Dar senovės Kinijoje gydytojui mokėdavo atlyginimą tol kol pacientas būdavo sveikas, jei jis susirgdavo – jis privalėdavo gydyti nemokamai, nes negalėjo tinkamai pasirūpinti sveikata.

Rūpinkitės savo sveikata pasitelkę natūralias priemones ir jums neteks mindžioti ligoninių ir poliklinikų slenksčių. Jei jus sudomino tokia idėja, informaciją galite rasti ortomolekulinės mitybos idėjos puoselėtojo ir pradininko, du kartus Nobelio premijos laureato Linus Pauling pasekėjų sukurtame puslapyje  http://www.orthomolecular.org/. Atsiminkime – likimas tai laisvo pasirinkimo dėsnis (Indų išmintis). Todėl – sirgti, ar susirgus pasveikti didžiąja dalimi priklauso nuo mūsų. Ne nuo gydytojų ir medicinos sistemos. Kaip sako Graikų išmintis: "Jei susirgai – pakeisk gyvenimo būdą. Jei nepadėjo – pakeisk mitybą. Jei ir tai nepadėjo – kreipkis į gydytoją".

A. Atraškevičius
Grįžti