Patarimas siekiantiems priaugti masės

Įvairūs

Kodėl didėja mūsų kūno masė sportuojant? Ką reikėtų daryti siekiant greičiau padidinti bendrąją kūno masę?

Ne vienas iš mūsų prisimena, kaip dar vaikystėje žavėjosi nuotraukose matytais masyviais vyrukais, paslapčiomis svajodami tokiais tapti užaugus... Deja, užaugę ir atėję į sporto salę, mes pastebėjome, jog tai ne taip paprasta...

Kodėl didėja mūsų kūno masė sportuojant? Pirma, esant dozuotam (būtent dozuotam) fiziniam krūviui organizmas išskiria padidintą kiekį anabolinių hormonų: testosterono, augimo hormono, insulino. Tai garantuoja organizmo anabolinę būseną (jei krūvis neteisingai dozuotas – atvirkštinę, katabolinę). Anabolizmas – tai sveikata, jaunystė, tvirti raumenys. Jai palaikyti svarbus ne tik dozuotas fizinis krūvis, bet ir tinkama mityba. Šioje vietoje labai daug sportininkų pamano "Na juk aš ir taip maitinuosi normaliai", tačiau jie kažkodėl neauga... matote, jei paklausite profesionalaus sunkiasvorio atleto, jo "normaliai maitinuosi" bus 20 kiaušinių baltymų ryte, 1 kg vištienos ir 1,5 kg ryžių dienos metu, na dar keletas baltyminių kokteilių, tačiau yra sportininkų, kurių "normaliai" tesudaro sumuštinis ryte, bet kas per pietus, na ir, žinoma, viskas kas liko per vakarienę. Žinoma, tokiu atveju nekeičiant mitybos įpročių ir nesusidarius griežto ir tikslaus papildų naudojimo plano rezultatų reikėtų laukti labai ilgai. Tačiau jei jūs planuojate viską teisingai – kokybiški masės auginimo produktai gali tapti kertiniu jūsų sėkmės akmeniu.

Ką reikėtų daryti siekiant greičiau padidinti bendrąją kūno masę?
  • Įsigykite plaktuvą ("mikserį" – taip jūs galėsite ruoštis maistingus kokteilius taupydami savo laiką).
  • Šaldytuve visada turėkite varškės, kiaušinių, bananų, ir bent 1 l pieno dienai (jei jūs netoleruojate laktozės – naudokite vandenį) – taip jūsų kokteilį sudarys ne tik maistingas maisto papildas, bet ir esminė kokteilio dalis – geras maistas.
  • Kadangi, norint priaugti svorio reikėtų maitintis 6-7 kartus per dieną (jei jūs ypatingai liesas dar ir naktį išgerti 1-2 kokteilius), turėkite indą, kuriame jūs galėsite nešiotis jau pasigamintą kokteilį.
  • Kokteilius būtinai gerkite ryte tik nubudus, iškart po treniruotės ir 1,5-2 valandos iki miego.
Nepasitikėkite įvairiais „Guru“ kurie savo "genialiais" patarimais gali nustebinti net visko girdėjusius sporto farmakologijos specialistus. Dėl tikslaus maisto papildų naudojimo plano visada konsultuokitės su "Maistas Sportui" specialistais.
Grįžti