Manoma, kad kuo šiauresnėje klimato zonoje yra išauginti linai, tuo vertingesnis yra jų aliejus. Vertingas tik šaltuoju būdu išspaustas aliejus, jo negalima kaitinti, tokiu būdu jame išsaugomos visos naudingos savybės. Linų sėmenų aliejus labiausiai vertinamas dėl polinesočiųjų riebalų rūgščių, jame yra daug įvairių vitaminų, provitamino A, fosfolipidų, fitosterolų, natūralių antioksidantų, mineralinių medžiagų, fermentų.
Ypatingai šiame produkte yra didelis kiekis riebalų rūgščių omega-3 ir omega-6, kurios yra labai svarbios mūsų sveikatai. Jeigu jų trūksta, organizmas lėčiau auga, silpnėja atsparumas infekcinėms ligoms, džiūva oda, sutrinka cholesterolio apykaita, tunkama, gali sutrikti organizmo medžiagų apykaita. Omega-3 riebalų rūgštys ne tik stiprina sveikatą, bet ir skatina susikaupusių riebalų deginimą. Omega 3 riebalų rūgščių galima rasti ir maisto papilduose, vienas iš produktų yra Omega 3.
Sėmenų aliejus naudingas ne tik įprastą gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms, bet ir sportininkams – jį vartojant greičiau atsigauna raumenys, po treniruočių jis suteikia organizmui daug energijos, didina ištvermingumą, stimuliuoja riebalų deginimą ir greitina metobolizmo procesus.
Sėmenų aliejaus paros norma 1 – 3 valgomieji šaukštai. Sėmenų aliejus greitai oksiduojasi, dėl to jis turi būti laikomas uždarytame butelyje šaltai. Atidarius butelį aliejus turi būti suvartojamas per 3-5 savaites. Šį aliejų rekomenduotina vartoti ruošiant salotas, sriubas, troškinant daržoves ir t. t. Mitybos specialistų manymu, sveikas suaugęs žmogus turėtų suvalgyti iki 80 gramų aliejaus kasdien.