Graplingo rekordai Valentino dieną

Renginiai

Rekordus kolekcionuojanti Lietuvos graplingo federacija gali įsirašyti dar vieną puikų pasiekimą

Rekordus kolekcionuojanti Lietuvos graplingo federacija gali įsirašyti dar vieną puikų pasiekimą – Valentino dieną atvirajame Pakruojo graplingo čempionate varžėsi per 150 šalies graplingo imtynininkų, o tai yra du su puse karto daugiau nei užpernai ir pusantro karto daugiau nei pernai. Pagrindiniai apdovanojimai – Pakruojo rajono savivaldybės įsteigti prizai ir Mero absoliučios svorio kategorijos nugalėtojo taurė iškeliavo į sostinę. Pagrindiniu vakaro herojumi tapo „Smauglio“ atstovas Tadas Lilionis.

cempionai

Antrajame iš eilės graplingo turnyre vietos atsirado ir merginoms. Jos taip pat išsidalino pagrindinius apdovanojimus.

„Jau esu minėjęs, kad federacija didelį dėmesį skiria merginų sportui. Tai nėra lengva, nes mūsų šalyje vis dar gyvas stereotipas, kad merginos turi plauti indus, o vyrai – sportuoti. Bandome tokius stereotipus išgyvendinti, o pirmieji to rezultatai – prieš mėnesį Vilniuje ir dabar Pakruojyje. Galiu pažadėti, kad merginų skaičius graplingo turnyruose augs“, - pasakojo Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Pakruojyje federacijos nario pažymėjimas įteiktas Šiaulių „Taurus“ klubui, kuris savo sportininkus į varžybas atvežė trečią kartą. Savo ruožtu, Mažeikiai dar labiau išplėtė graplingo geografiją. Per šiuos metus tai jau trečias miestas (po Kuršėnų ir Palangos) papildęs graplingo šeimą.

„Dirbdami žmonės visada siekia rezultatų. Mūsų rezultatai geriausiai matuojami dalyvių skaičiumi, geografijos platėjimu ir panašiai. Mažeikiškių debiutas labai geras, tad galime neabejoti, jog juos išvysime ir kituose turnyruose“, - dėstė K.Smirnovas.

Šiais metais federacija pagal pasiekimus pradėjo sportininkus reitinguoti. Viršūnėje kol kas įsitaisę „Smauglio“ atstovai: Laurynas Pelakauskas, Tadas Lilionis ir Lukas Danilevičius.

Pakruojyje Kęstutis Smirnovas kartu su SPORT1 televizija pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią televizija įsipareigoja kiekvieną savaitę rodyti laidą „Grappling LT“.

Kitas federacijos renginys kovo 20 dieną Klaipėdoje. Ten sportininkai kovos ne tik dėl asmeninių, tačiau ir dėl komandinių titulų. 

Grįžti