Ledo ritulys

Ledo ritulys yra viena iš greičiausių ir mobiliausių žaidybinių sporto šakų, kurioje reikalinga ištvermė, jėga ir koordinacija. Kita vertus, tai yra viena pavojingiausių sporto šakų, kurios žaidėjai patiria labai daug traumų. Nors dauguma patiriamų traumų yra dėl išorinių veiksnių (susidūrimai, sumušimai), tačiau dalį ledo rituliui būdingų traumų bei neigiamų padarinių būtų galima išvengti, jei labiau atkreiptume dėmesį į savo mitybą.

Visi siūlomi papildai yra baziniai, tad tiek juos pačius galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines. Kadangi kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Visiškai nesvarbu ar jūs esate profesionalas ar mėgėjas, žaidžiant ledo ritulį jums reikia daug energijos, todėl likus 2-3 valandoms iki varžybų ar treniruočių, turėtumėte papildyti savo organizmo atsargas angliavandeniais (pvz.: košės ar makaronai). Jei iki rungtynių pradžios dar jaučiatės alkani, galite suvalgyti bananą arba Power Bike Bar batonėlį, tokiu būdu ne tik neapsunkinsite virškinimo, bet ir gausite reikiamos energijos bei maistinių medžiagų.

2 valandas iki varžybų pradėkite pildyti skysčių atsargas. Rekomenduotinas gėrimas ISOdrinx, kuriame yra visi reikiami mineralai, vitaminai ir angliavandeniai, reikalingi fizinio krūvio metu. Paskutinę dozę gerti 30 minučių iki varžybų pradžios.

PER

Varžybų metu turite nuolat palaikyti skysčių pusiausvyrą, nes netekus skysčių, mūsų raumenimis teka mažiau kraujo, todėl jie bus ne tokie atsparūs pažeidimams. Šioje situacijoje taip pat puikiai tiks ISOdrinx gėrimas, savo sudėtyje turintis mineralų ir angliavandenių. Gerkite pertraukėlių metu.

CarboSnack - greitieji angliavandeniai želė formoje, rekomenduotini kriziniu laikotarpiu.

Energijos stimuliavimui (ypač galutinėje varžybų fazėje) rekomemduojamas Gutar Energy Shot arba Turbo Snack.

PO

Po varžybų mūsų tikslas yra atstatyti pažeistus raumenis ir greičiau atgauti jėgas. Šiuo atveju nepakeičiamas produktas būtų Regener. Šiame gėrime yra ne tik tai mineralų, vitaminų ir angliavandenių kompleksas, atstatantis prarastą energiją, bet ir amino rūgštys, pagreitinančios raumenų atsistatymą.

Kitas puikus sprendimas, atsistatymo periode būtų Enduro Gainer – reikiamą angliavandenių ir baltymų santykį turintis produktas, norintiems atkurti raumenų masę po traumų ar fizinio išsekimo. Rekomenduotina vartoti po treniruotės ar varžybų.

PAPILDOMI

Ledo ritulyje reikia atlikti daug pakartotinų stabdymų ir pagreitėjimų, jūsų raumenys turi turėti daug sprogstamosios jėgos potencialo, todėl šiuo atveju rekomenduojame vartoti Creatine Monohydrate Premium, kuris suteikia raumenims sprogstamosios jėgos.

Sunkiai treniruojantis ledo ritulininkams yra pravartu papildomai vartoti amino rūgštis, kurios apsaugo raumenis nuo irimo, pagreitina raumenų atsistatymą po fizinio krūvio bei padidina jų jėgą. Rekomenduotina vartoti Amino 2700 ar esmines aminorūgštis BCAA 2000.

Ledo ritulio žaidėjams didelės apkrovos tenka sąnariams. Flexit Drink - prevencinė ir regeneracinė sistema jungiamiesiems audiniams (sąnariams, kremzlėms, sausgyslėms, raiščiams) ir kaulams.

Sunkiai treniruojantis yra sunku kartu su maistu gauti reikiamą vitaminų ir mineralų kiekį, todėl kartais reikia papildomai vartoti vitaminus ir mineralus. Rekomenduojame Daily Vita-Min, kurių vienoje tabletėje yra 28 pagrindinės maistinės medžiagos arba dar stipresnius Multi Pro (atsižvelgiant į mitybą ir treniruočių intensyvumą).