Skvošas

Skvošas yra sparčiai populiarėjanti sporto šaka, puikiai tinkanti atsipalaidavimo priemonė praleisti rudens ir žiemos mėnesius. Ši sporto šaka ypatingai tinkanti žmonėms, kuriems didžiąją dienos dalį tenka dirbti sėdymą darbą, nes žaidžiant skvošą stiprėja kojų bei sėdmenų raumenys, treniruojama širdis, gerėja koordinacija bei didėja ištvermė. Kartais skvošas yra lyginamas su boksu ir šachmatais, nes šioje sporto šakoje reikia stipraus smūgio ir strateginio mąstymo.

Visi siūlomi papildai yra baziniai, tad tiek juos pačius galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines. Kadangi kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Rekomenduotina valgyti ne anksčiau kaip dvi valandas prieš treniruotę. Paskutinis valgis prieš treniruotę turėtų būti iš angliavandenių sudaryti produktai (ryžiai, bulvės, makaronai). Jei neturite galimybės pavalgyti likus 2 valandoms iki treniruotės, galite kaip užkandą pasirinkti bananus arba maistinius batonėlius kaip Musli ProFigur ar Power Bike Bar.

30-45 min. prieš treniruotę galite išgerti CarniForm, kuriame yra kofeino ir karčiavaisio citrinmedžio ekstrakto, suteiksiančio jums papildomos energijos ir sprogstamosios jėgos. Šis produktas taip pat yra efektyvus riebalus deginantis stimuliantas, padedantis išgauti energiją iš riebalų.

Prieš treniruotę taip pat svarbu papildyti skysčių atsargas. Rekomenduotinas gėrimas Isodrinx Ready drink. Tai jau paruoštas gėrimas, kurį patogu vežiotis su savimi ir gurkšnoti prieš treniruotę ir jos metu.

PER

Skvošas yra aukšto intensyvumo sportas, kuriam būdingi greiti įsibėgėjimai ir momentinis poilsis, todėl jums yra reikalinga ištvermė. Prakaituodami mes netenkame skysčių ir mineralų. Laiku nepapildžius atsargų, mūsų darbingumas ima mažėti, mes jaučiamės pavargę, lėtėja reakcija ir tampame mažiau koordinuoti. Todėl treniruotės ar varžybų metu yra būtina papildyti skysčių atsargas. Šioje situacijoje puikiai tiks jau minėtas sportinis gėrimas Isodrinx Ready drink, kuris padeda atgauti skysčius, mineralus, vitaminus ir energiją, sunaudotą fizinio krūvio metu.

Jei treniruojatės keletą kartų per savaitę, ekonomiškesnis variantas galėtų būtų tas pats Isodrinx gėrimas, tik didesnėje pakuotėje ir miltelių pavidale. Jei treniruočių ar varžybų metu ištinka krizinis laikotarpis, galite išbandyti greitai pasisavinamus angliavandenius želė formoje - CarboSnack.

PO

Sugrįžus į persirengimo kambaryje mūsų organizmas dar yra streso būsenoje, todėl užtrunka laiko, kol jis pereina į normalų rėžimą. Šiame etape yra reikalinga atstatyti prarastus angliavandenius ir amino rūgštis, kurių organizmas neteko intensyvaus fizinio krūvio metu. Šiuo atveju tinkamiausias produktas būtų Regener, kuris turi reikiamą angliavandenių ir aminorūgščių santykį.

PAPILDOMI

BCAA amino rūgštys yra laikomomis vienomis iš naudingiausių ir veiksmingiausių maisto papildų sportininkams, siekiantiems sustiprinti raumenų apsaugą ir atsistatymą. Patartina vartoti kartu su angliavandenių turinčiu gėrimu (pvz.: ISOdrinx) prieš ir po treniruotės. Rekomenduotinas produktas BCAA 2000.

Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir skvoše, norint palaikyti bendrą gerą savijautą yra rekomenduotina vartoti vitaminus. Siūlomas produktas Daily Caps, kuriame yra visi reikiami vitaminai ir mineralai. Sudėtyje nėra cukraus, krakmolo, druskos, konservantų ir dažiklių.