Kovinis sportas

Kovinis sportas apima labai daug šakų, vienose dominuoja kova stovėsenoje, kitose imtynės, dar kitose, apskritai didžiąją laiko dalį kovojama gulint ant žemės. Kadangi kiekviename stiliuje skiriasi raumenų darbo intensyvumas, dominuoja skirtingos fizinės savybės ir t.t., tai ir papildai individualios kovinės šakos atveju gali skirtis. Taigi, straipsnyje pasistengsime apžvelgti tik bazinius papildus ir jų paskirtį. Tačiau, turite suprasti, kad tiek pačius papildus galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines, tinkančias būtent jums ir jūsų sporto šakai. Kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Kaip visi suprantate, kad kaip ir bet kuriame fizinių savybių reikalaujančiame sporte, esminį vaidmenį vaidina mityba, nes būtent kokybiški medžiagų šaltiniai ir suteiks jums energijos treniruotei bei statybinių medžiagų atsigavimui. Be geros mitybos jūsų progresas ir rezultatai bus smarkiai apriboti. Papildai yra skirti papildymui ir tam tikrų mitybos ar gyvenimo būdo spragų kompensavimui, tačiau jie negali pakeisti visos mitybos. Taigi, turėkite galvoje, kad maksimalia papildų naudą pajusite tik tada, kai jie bus suderinti su teisinga treniruočių programa ir gera mityba.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Pirma, kad turėti pakankamai energijos sunkiai treniruotei atlikti, jūsų „kuro bakas“ turi būt papildas angliavandeniais. Jei nėra laiko pavalgyti likus 1-2 val. iki treniruotės, tada čia gali pasitarnauti kaloringi papildai, suteiksiantys reikalingas medžiagas. Taip pat jie rekomenduojami ir tada, kai gan greitai po valgio turite treniruotis, o kadangi maistas ilgai virškinasi, tai trukdo daryti intensyvią treniruotę, tuo tarpu maistingas kokteilis savinasi daug greičiau ir be papildomo užsilaikymo skrandyje. Rekomenduotini papildai:

Prieš pat treniruote ar varžybas angliavandenių atsargas galite papildyti praktiškų gelių pagalba:

Jei jūsų stiliuje dominuoja kova stovėsenoje ir smūgiai, tuomet galite išbandyti prieštreniruotinius stimuliantus, kurių pagalba dirbsite dar intensyviau ir ilgiau. Priklausomai nuo individualios situacijos ir norimo papildo stiprumo rekomenduojame rinktis iš šių produktų:

Pastaba. Visus stimuliuojančius papildus prieš varžybas būtina išbandyti treniruotės metu, kad pajustumėte, kaip jie veikia būtent jus, nes kiekvieno organizmas yra skirtingas ir kai kam, esant ir taip padidintam stresui prieš varžybas, papildomi stimuliantai gali ir trukdyti.

PER

Ką vartoti pačios treniruotės ar varžybų metu, pagrinde priklauso nuo kovinio sporto pobūdžio. Jei tai intensyvios, daug jėgos ir ištvermės reikalaujančios treniruotės, tada eigoje galima papildyti energijos atsargas su gėrimais (IsodrinxIsotec) ar energiniais geliais (Carbosnack ar Endurosnack). Jei reikia ir stimuliuojančio efekto (tarkim galutinėje varžybų fazėje), tada tinka:

Visi šie energetikai ir stimuliantai labai praverčia, kai tenka per vieną dieną kovoti kelis kartus. Pavalgyti ir spėti suvirškinti maistą čia neįmanoma, tad būtent angliavandenių gėrimai ir geliai yra pagrindiniai atsigavimo ir jėgų atstatymo pagalbininkai.

Jei tai įprastos treniruotės, tai papildomai raumenų apsaugai ir greitesniam atsigavimui užtikrinti, galima vartoti aminorūgštis:

PO

Po treniruotės, greitesniam glikogeno ir raumenų atsistatymui, rekomenduojami angliavandenių ir baltymų mišiniai:

PAPILDOMI

Koviniame sporte smarkiai vargsta raumenys, tad jų statybai ir atsigavimui labai svarbu surinkti reikiamą baltymų kiekį. Jei jūsų mityboje gausu mėsos, paukštienos, jūros gėrybių, tada čia neturėtų kilti problemų. Tačiau, jei su maistu neįstengiate surinkti reikiamo baltymų kiekio, galite jį kompensuoti baltyminiais papildais, vartodami papildomą jų porciją ryte, dienos metu tarp valgių, ar vakare, prieš miegą.

Taip pat, dienos bėgyje, galima vartoti ir bendras aminorūgštis, kurios papildys su maistu surenkamą aminorūgščių balansą.

Tam, kad visas organizmas veiktų optimaliai, kūnui reikalingas visas spektras svarbiausių vitaminų ir mineralų. Intensyviai besitreniruojantiems rekomenduotume stipresnius vitaminų ir mineralų kompleksus:

Tyrimais yra patvirtina, kad kreatinas didina fizinį pajėgumą atliekant labai intensyvius trumpalaikius fizinius pratimus. Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 3 g kreatino. Rekomenduotini papildai:

Organizmo atsigavimo optimizavimui, ypač esant dideliems fiziniams krūviams, rekomenduojam papildomai vartoti glutamino papildus:

Ištvermės optimizavimui rekomenduojami Inosine papildai.