Energijai

Kaip žinome, pagrindinis ir greičiausias (lengviausiai panaudojamas) energijos šaltinis yra angliavandeniai. Šioje kategorijoje rasite dviejų rūšių energetinius papildus:

  1. Angliavandenių papildai.
  2. Stimuliuojantys papildai, kurie savo sudėtyje dar turi tam tikrų stimuliuojančių medžiagų.

Visi šie papildai tarpusavyje gali skirtis pasisavinimo greičiu (lėti, greiti) bei savo forma (tabletės, milteliai, skystis, gelis). Kas geriau tiktų būtent jums, reikia jau rinktis individualiai, priklausomai nuo sporto šakos, poreikių, vartojimo laiko (prieš treniruotę, per ją) ir t.t. Žinoma, kaip visada, pagrindą turi sudaryti mityba, tad jei jums treniruotėse ar varžybose reikalingas didelis energijos kiekis, tai angliavandenių įkrovą rekomenduojam daryti jau iš anksto. Tai liečia tiek mitybą (padidinami angliavandeniais turtingo maisto kiekiai: ryžiai, grikiai, įvairios kitos košės, vaisiai ir t.t.) tiek papildus. Angliavandenių papildus galima vartoti ne tik kelias valandas prieš varžybas, bet net kelias dienas iki jų, kad pilnai atstatyti angliavandenių (glikogeno) atsargas organizme. Prieš pačią fizinę veiklą ar jos metu jau rekomenduojami greiti angliavandenių šaltiniai.

Stimuliuojantys papildai rekomenduojami didesnio greičio ir jėgos reikalaujančiai veiklai arba paskutinėse ištvermės varžybų fazėse, kai reikalingas papildomas stimulas. Šiai kategorijai taip pat priskyrėme ir prieštreniruotinius stimuliantus, kurie pagrinde rekomenduojami jėgos sportui.

Žemiau pateiksime populiariausius energijai skirtus papildus, o visų jų sąrašą rasite čia: VISI "ENERGIJOS" KATEGORIJAI PRIKLAUSANTYS PRODUKTAI.