Stalo tenisas

Stalo tenisas - azartiškas ir aktyvus žaidimas, ugdantis ištvermę, lavinantis kūną bei staigumą. Ši sporto šaka yra patraukli tuo, jog ja gali užsiiminėti visi - nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus. Kaip ir daugumoje sporto šakų, taip ir stalo tenise, svarbų vaidmenį atlieka mityba. Žinoma, tinkama mityba nepadės jums tapti elitiniu žaidėju, bet dėl netinkamos dietos jūs tikrai galite tapti vidutinioku. Bet net jei stalo tenisas jums yra tik laisvalaikio praleidimo būdas, žymiai maloniau sportuoti, kai jaučiatės gyvybingi ir kupini energijos. Sudardymi šį maisto papildų sąrašą konsultavomės su stalo tenisininke Ieva Venslavičiūte.

Visi siūlomi papildai yra baziniai, tad tiek juos pačius galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines. Kadangi kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Paskutinis valgis prieš varžybas turi būti likus 3 - 4 valandoms iki fizinio krūvio. Tai turėtų būti iš angliavandenių sudarytas maistas (makaronai, košės). Galite suvalgyti ir šiek tiek baltymų turinčių produktų, kaip kad pvz.: virtas kiaušinis ar jogurtas.

Likus 1 - 2 valandoms iki varžybų ar treniruotės pradžios pradėkite pildyti skysčių atsargas. Galite išbandyti hipotoninį UniSport gėrimą. Šis gėrimas yra praturtintas reikiamais mineralais ir amino rūgštimis ir yra tinkamas visoms amžiaus grupėms (nuo 3 metų amžiaus).

Jei iki varžybų pradžios dar jaučiatės išalkę, galite suvalgyti bananą arba Power Bike Bar batonėlį, tokiu būdu ne tik neapsunkinsite virškinimo, bet ir gausite reikiamos energijos bei maistinių medžiagų kiekį.

30 - 45 min prieš treniruotę ar varžybas, rekomenduojama išgerti Carniform, kuriame yra kofeino ir karčiavaisio citrinmedžio ekstrakto, suteiksiančio jums papildomos energijos ir žvalumo. Šis produktas yra efektyvus stimuliantas, padedantis išgauti energiją iš riebalų.

PER

Skysčių papildymas turi būti viena iš jūsų pagrindinių varžybų strategijų. Žmogaus organizmui praradus apie 2 proc. kūno svorio skysčių, atsiranda troškulio jausmas. Tai yra ženklas, kad skysčių trūkumas yra ties kritine riba ir mūsų organizmo ištvermės rodikliai pradeda pastebimai mažėti. Rekomenduotina gėrimus, kuriuos planuojate vartoti varžybų metu, prieš tai išbandyti treniruotėse. Šiuo atveju puikiai tiks jau minėtas gėrimas UniSport.

Kitas siūlomas variantas ISOdrinx Ready Drink - tai yra jau paruoštas izotoninis gėrimas patogioje gertuvėje. Šis gėrimas padeda atgauti skysčius, mineralus, vitaminus ir energiją, sunaudotą fizinio krūvio metu.

Taip pat tinkamas variantas yra CarboSnack - tai energetinis, neužšąlantis gelis, skirtas greitam energijos papildymui treniruočių ar varžybų metu. Rekomenduotinas vartoti kriziniais laikotarpiais.

PO

Jei dalyvaujate turnyre ir pasibaigus vienoms varžyboms, jūsų dar laukia kitas susitikimas, turite negaišti laiko ir pradėti pildyti prarastas medžiagas per pirmas 30 minučių. Įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad geriausiai raumenys atsistato, kai organizmą papildome maistinėmis medžiagomis per pirmas 30 minučių, pasibaigus fiziniam krūviui. Vienam jūsų kūno kilogramui turi tekti vidutiniškai 1 g angliavandenių. Vyrams reikėtų suvalgyti apie 70 – 85 g angliavandenių, tuo tarpu moterimis - apie 50 - 70 gramų angliavandenių. Šiuo atveju nepakeičiamas produktas galėtų būti Regener, kurio vienoje porcijoje yra net 64 g angliavandenių! Kitas galimas sprendimas:
500 ml ISOdrinx gėrimas (vienoje porcijoje 32 g angliavandenių) + 1 bananas (30 g angliavandenių) + Power Bike Bar (viename batonėlyje ~ 30 g angliavandenių).

PAPILDOMI

BCAA amino rūgštys yra laikomomis vienomis iš naudingiausių ir veiksmingiausių maisto papildų sportininkams, siekiantiems sustiprinti raumenų apsaugą ir atsistatymą. Patartina vartoti kartu su angliavandenių turinčiu gėrimu (pvz.: ISOdrinx arba UniSport) prieš ir po treniruotės. Rekomenduotinas produktas BCAA 2000.

Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir stalo tenise, norint palaikyti bendrą gerą savijautą yra rekomenduotina vartoti vitaminus. Siūlomas produktas Daily Vita-Min, kuriame yra visi reikiami vitaminai ir mineralai. Sudėtyje nėra cukraus, krakmolo, druskos, konservantų ir dažiklių.