Krepšinis

Krepšinis yra populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Ji patraukli tuo, kad ja gali užsiiminėti tiek profesionalūs žaidėjai, tiek eilinis žmogus, sugalvojęs su draugais lengvai pažaisti. Žinoma, jei jūs krepšiniu užsiimate rimtai, tai šioje sporto šakoje jums prireiks daug įvairių fizinių savybių: greičio, vikrumo, koordinacijos, balanso, taiklumo.

Atsižvelgdami į šiai sporto šakai būdingus bruožus, pabandėme suskirstyti produktus, kurie galėtų jums praversti užsiiminėjant krepšiniu. Visi siūlomi papildai yra baziniai, tad tiek juos pačius galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines. Kadangi kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Prieš ruošiantis treniruotei ar varžyboms, svarbu yra papildyti organizmo atsargas skysčiais bei energija, kurių jums prireiks žaidimo metu. Rekomenduotina valgyti ne anksčiau kaip 2 - 3 valandas iki fizinio krūvio. Paskutinis valgis prieš treniruotę ar varžybas turėtų būti iš angliavandenių sudaryti produktai (ryžiai, košės, makaronai). Jei iki rungtynių pradžios dar jaučiatės alkani, galite suvalgyti bananą arba Power Bike Bar batonėlį, tokiu būdu ne tik neapsunkinsite virškinimo, bet ir gausite reikiamos energijos bei maistinių medžiagų.

Skysčių atsargų papildymui rekomenduotinas gėrimas ISOdrinx, kuriame yra visi reikiami mineralai, vitaminai ir angliavandeniai, reikalingi fizinio krūvio metu.

Siekiant išvengti raumenų spazmų yra patartina prieš varžybas vartoti ANTICRAMP. Tai yra specialus mineralų ir vitaminų mišinys, skirtas raumenų traukulių prevencijai bei padeda iš raumenų pašalinti pieno rūgštį.

Jei jaučiatės pavargę prieš varžybas ar treniruotę, siūlome išbandyti specialius angliavandenius želė formoje, kurie veikia ilgesnį laiko tarpą – ENDUROSNACK.

PER

Siekiant greitai papildyti energijos išteklius, pertraukų metu patartina vartoti greitai pasisavinamus angliavandenius želė formoje –CARBOSNACK.

Kaip ir daugelyje sporto šakų, taip ir žaisdami krepšinį, pararandame daug skysčių, todėl siūlome išbandyti ISODRINX. Tai yra paruošiamas gėrimas, kurio sudėtyje esantis mineralų kompleksas, sumaišytas su paprastu cukrumi (gliukozė, sacharozė) ir sacharidų kompleksu (maltodekstrinu) garantuoja greitą ir tolygų energijos tiekimą.

PO

Po varžybų yra ne tik svarbu atstatyti energijos atsargas, bet ir pažeistus audinius, todėl atsistatymo periode, yra rekomenduotinas REGENER.

Kitas puikus sprendimas, atsistatymo periode būtų Enduro Gainer – reikiamą angliavandenių ir baltymų santykį turintis produktas, norintiems atkurti raumenų masę po traumų ar fizinio išsekimo. Rekomenduotina vartoti po treniruotės ar varžybų.

PAPILDOMI

Vitaminų ir mineralų papildymui rekomenduojami Daily Caps vitaminai - tai aukščiausios kokybės natūralių multivitaminų ir mineralų kompleksas, kurio visi komponentai gaunami natūraliu ir biologiniu būdu.

Krepšinio sporto šakoje, dėl didelių perkrovų raumenims, raiščiams ir sąnariams, reikėtų vartoti prevencines priemones, apsaugančias jungiamuosius audinius (sąnarius, kremzles, sausgysles, raiščius). Rekomenduotinas produktas Flexit Drink.

BCAA aminorūgštys yra laikomomis vienomis iš naudingiausių ir veiksmingiausių maisto papildų sportininkams, siekiantiems sustiprinti raumenų apsaugą ir atsistatymą. Jas patartina vartoti prieš ir po treniruotės. Rekomenduotinas produktas BCAA 2000.

Kadangi krepšinyje yra daug greitų sprintų, staigių šuolių, tai pravartu būtų vartoti papildomas kreatino dozes. Kreatinas taip pat gali padėti greičiau atsistatyti po fizinių krūvių. Rekomenduojama vartoti po 3 - 5 gramus kreatino. Siūlomas produktas Creatine Monohydrate Premium. Tačiau prieš vartodami kreatiną turite atminti, kad šis maisto papildas neprisideda prie ištvermės didinimo, jį vartodami taip pat galite priaugti svorio, be to, vartodami kreatiną nepamirškite dienos bėgyje išgerti pakankamą kiekį vandens.