Plaukimas

Plaukimas gali būti tiek rimta sporto šaka, kurioje dirba visos raumenų grupės, tiek elementarus laisvalaikio praleidimo būdas. Po mūsų šalies pažibos Rūtos Meilutytės demonstruojamų rezultatų, plaukimo, kaip sporto šakos, populiarumas gerokai pakilo, tad pabandysime suskirstyti produktus, kurie galėtų jums praversti užsiiminėjant plaukimo sporto šaka. Reiktų pasakyti, kad konkrečių papildų pasirinkimas gali kisti, priklausomai nuo plaukiamos distancijos. Be to, visi siūlomi papildai yra baziniai, tad tiek juos pačius galima keisti kitais, panašios sudėties, papildais, tiek prie jų galima prijungti dar daugybę kitų papildų, sudarant efektyvias jų grandines. Kadangi kiekvienas asmuo yra kitoks (skirtinga mityba, treniruotės, genai, poilsis, atsistatymas ir t.t.), tad dėl individualių kompleksų kreipkitės į Maistas Sportui konsultantus.

Papildai sporto šakai

Baziniai papildai

PRIEŠ

Visiškai nesvarbu ar jūs esate profesionalas ar mėgėjas, plaukimas atima daug energijos, todėl, likus 2-3 valandoms iki varžybų ar treniruočių, turėtumėte papildyti savo organizmo atsargas angliavandeniais (pvz.: košės ar makaronai). Jei iki rungtynių pradžios dar jaučiatės alkani, galite suvalgyti bananą arba Power Bike Bar batonėlį, tokiu būdu ne tik neapsunkinsite virškinimo, bet ir gausite reikiamos energijos bei maistinių medžiagų.

Siekiant išvengti raumenų spazmų yra patartina prieš varžybas vartoti Anticramp. Tai yra specialus mineralų ir vitaminų mišinys, skirtas raumenų traukulių prevencijai bei padeda iš raumenų pašalinti pieno rūgštį.

Jei jaučiatės pavargę prieš varžybas ar treniruotę, siūlome išbandyti specialius angliavandenius želė formoje, kurie veikia ilgesnį laiko tarpą – EnduroSnack.

 

PER

Paties plaukimo metu papildai nėra vartojami, tad jie tampa aktualūs tik tuo atveju, jei laukia keli startai, tarp kurių turite pasistengti maksimaliai atgauti prarastas jėgas. Čia gali pasitarnauti greiti angliavandenių šaltiniai kaip CarboSnack - energetinis, gelis, skirtas greitam energijos papildymui treniruočių ar varžybų metu. Jei reikia papildomo stimuliuojančio efekto, siūlome išbandyti Gutar Energy Shot arba Turbo Snack.

PO

Po varžybų mūsų tikslas yra atstatyti pažeistus raumenis ir greičiau atgauti jėgas. Tai ypatingai svarbu, jei dalyvaujate žaidynėse ar plaukiate kelias distancijas ir po vienų varžybų greitai laukia kitos. Šiuo atveju nepakeičiamas produktas būtų Regener. Šiame gėrime yra ne tik mineralų, vitaminų ir angliavandenių kompleksas, atstatantis prarastą energiją, bet ir amino rūgštys, pagreitinančios raumenų atsigavimą.

PAPILDOMI

Vitaminų ir mineralų papildymui rekomenduojami Daily Caps vitaminai - tai aukščiausios kokybės natūralių multivitaminų ir mineralų kompleksas, kurio visi komponentai gaunami natūraliu ir biologiniu būdu.

Siekiantiems sustiprinti raumenų apsaugą ir atsistatymą rekomenduojama vartoti BCAA aminorūgštys, kurios laikomomis vienomis iš naudingiausių ir veiksmingiausių maisto papildų sportininkams. Jas patartina vartoti prieš ir po treniruotės. Rekomenduotinas produktas BCAA 2000.

Jei dalyvaujate trumpose distancijose (sprinto), tai pravartu būtų vartoti papildomas kreatino dozes. Kreatinas taip pat gali padėti greičiau atsistatyti po fizinių krūvių. Rekomenduojama vartoti po 3 - 5 gramus kreatino. Siūlomas produktas Creatine Monohydrate Premium.