Lietuvos nacionalinis rankų lenkimo čempionatas

Renginiai

2016-05-02 00:00:00

Kaip ir kiekvienais metais, Gargžduose rinkosi stipriausi visos Lietuvos rankų lenkikai. Čempionate startavo daugiau nei 170 sportininkų iš daugiau nei 10 miestų ir miestelių. Klaipėdos miesto garbę ginė 22 sportininkai.

visi

Moterų tarpe Klaipėdos komandoje geriausiai sekėsi Rimai Martinkutei, kuri kaire ranka iškovojo čempionės titulą, finale įveikusi Armandą Aleknaitę. O dešine ranka iškovojo sidabro medalį, nusileidusi tik Ingai Rimkuvienei, Gargždų rankų lenkimo komandos trenerei. Ne ką prasčiau sekėsi ir Klaipėdos atstovei Ingridai Šidlauskienei, kuri svorio kategorijoje iki 60 kg tiek meistrų, tiek suaugusiųjų klasėje abejomis rankomis iškovojo vice-čempiones titulus, finalinėje kovoje nusileidusi Gintarei Stravinskaitei iš Šakių komandos.

Vyrų tarpe, savo svorio kategorijose, iš Klaipėdos komandos čempionais tapo: Dovydas Razminas, Paulius Morkūnas, Mantas Asmonas, Deivydas Rimkus, Mantas Petreikis, Erikas Stonkus, Darius Jasinskas.

Absoliučioje svorio kategorijoje moterų tarpe, kaip ir niekam nebuvo nuostabu, pergalę iškovojo daugkartinė Europos ir Pasaulio čempione Eglė Vaitkutė.

Vyrų absoliučioje svorio kategorijoje virė didelė įtampa, nes po ilgos pauzes i sportą grįžo vienas iš stipriausių Lietuvos lenkikų Kazimieras Poškys. Šiam sportininkui jau buvo išpranašauta, kad sportininkas bus absoliutus nugalėtojas. Absoliučioje kategorijoje užsirašė 23 stipriausi Lietuvos rankų lenkikai. Po atkaklių kovų liko stipriausias 6-tukas: Mantas Petreikis, broliai Dinas ir Edikas Petkai, Osvaldas Girskis, Mantas Ašmonas ir Kazimieras Poškys. Ir taip, finalinėje kovoje susitiko Mantas Ašmonas ir Kazimieras Poškys. Kadangi Mantas į finalą išėjo be pralaimėjimų, o Kazimieras su vienu pralaimėjimu, jam finalinėje kovoje Mantą reikėjo įveikti 2 kartus. Pirmą kovą laimėjo Kazimieras, tačiau antroje kovoje Mantas buvo stipresnis ir taip iškovojo stipriausio Lietuvos rankų lenkiko titulą.

finalas

„Esu be galo laimingas ir vis dar negaliu patikėti, kad iškovojau stipriausio Lietuvos rankų lenkiko titulą ir dar prieš tokį stiprų ir didelį varžovą, kuris svėrė apie 117 kg. Be to, stipriausiu Lietuvos lenkiku tapau pirmą kartą per 12 rankų lenkimo karjeros metų, man tai vienas didžiausių ir laimingiausių karjeros pasiekimų, nors ir praeitais metais tapau Pasaulio taurės iki 78 kg svorio kategorijos  čempionu“ – pasiekimais dalinosi Klaipėdos komandos vadovas ir treneris Mantas Ašmonas.

Komandinėje įskaitoje Klaipėdos komanda, tik su 22 sportininkais, iškovojo bronzinę taurę, nusileisdami gausioms Radviliškio ir Šilutės komandoms.