Ruslanas Seitkalijevas 100 km. bėgimo Pasaulio ir Europos čempionate Italijoje

Įvairūs

Ruslanas Seitkalijevas dalinasi savo įspūdžiais iš 100 km. bėgimo Pasaulio ir Europos čempionato Italijoje

Kelionė į Italiją toli gražu nebuvo pirmoji mano gyvenime. Tačiau šįkart čia važiavau ne turistiniais motyvais. Prieš paskutinį balandžio sekmadienį mūsų kurorto Palangos dydžio Seregno miestelyje įvyko 26-tasis Pasaulio ir 21-aisis Europos 100 km čempionatai.
 
Pasiruošimas
 
Pasiruošimas 4-tajam mano gyvenime pasaulio ir Europos čempionatui klostėsi taip, kaip ir norisi kiekvienam sportininkui: tikslingai ir svarbiausia be traumų ir ligų. Nubėgtų per savaitę kilometrų skaičius siekė nuo 120 iki 160.

Mano treniruotės vietos būdavo labai įvairios, šaltuoju metu - Klaipėdos lengvosios atletikos maniežas, vėliau keliai link jūros, vasaros estrada, daugiau nei 30 km nusidriekęs kelias iš Klaipėdos į tėviškę Vilkyčius.

Tačiau dabar, užbėgdamas įvykiams už akių, turiu pripažinti: nors toks pasiruošimas atrodo pakankamai efektingai, tačiau nebuvo toks efektyvus, kokio tikėjausi.

Viso pasiruošimo laikotarpiu (truko apie du su puse mėnesio) jaučiausi stipriai, nors aišku neišvengiau momentų, kai jaučiausi kiek išsekęs tiek fiziškai tiek ir psichologiškai. Nėra kuo stebėtis, žmogus gi ne robotas – nuovargis nuo krūvių yra labai normalus dalykas. Šitomis nuovargio akimirkomis didelį dėmesį skyriau mitybai bei maisto papildams ir sportiniams gėrimams. Ruošdamasis eiliniai treniruotei gurkšnodavau mineralais aprūpintą sportinį gėrimą „Isodrinx“, kurio nepamiršdavau ir pačios treniruotės metu (kas pusvalandi mažais gurkšneliais atstatydavau per tą laiką prarastus skysčius ir iš organizmo išplautus mineralus). Taip pat vengdamas itin nemalonių raumenų traukulių, kurie ilgai bėgant dažnai įneša disharmonijos į treniruotę, pasitelkdavau į pagalbą Nutrend  „Anticramp“. Na o po treniruotės, pasitaręs su „Maistas sportui“ konsultantu rinkausi "Regener". Tad kitą dieną vėl jausdavausi pajėgus kokybiškai treniruotei ir galėdavau toliau ruoštis čempionatui Italijoje.
 
Varžybos
 
Prieš varžybas jaučiausi labai gerai, buvau kovingai nusiteikęs, tikėjau savimi. Bet sportas yra sportas. Savo galimybes turi įrodyti per varžybas, o ne prieš jas.

Norėdamas vienu žodžiu apibūdinti šias varžybas savo paties atžvilgiu naudoju vieną žodį – „sudegiau“. Sudegiau dviem prasmėmis. Pirmą pernelyg degiau noru nuversti kalnus, antra sudegiau nuo kaitrosios Italijos saulės. Mes Lietuvoj dar tik džiaugėmės oro temperatūra kiek aukštesne nei 10 C ir pirmaisiais saulės spinduliais, o Italijoje varžybų dieną temperatūra šoktelėjo iki 29 C. Taip, saulės vonių mylėtojams temperatūra pats tas, bet bėgikams, gyvenantiems Lietuvos klimatu, bėgti 100 km sunkoka. Taigi, ši saulutė mane prabėgus apie 45 km ir „nužudė“.

Pirmą ratą (distanciją sudarė 5 ratai po 20 km), kai dar saulutės nebuvo nei kvapo, subėgau labai lengvai (1val 29 min ). Tą lengvumą jaučiau ir kirtus maratono nuotolį (3val 10 min). Bet paskui prasidėjo sunkiausi kilometrai mano gyvenime. Likusius kiek daugiau nei 50 km bėgau kentėdamas, greičio jau nebebuvo. Buvo mintis tik baigti distanciją ne dėl savęs, o dėl komandos. Tą mintis ir „Vitargo“ bei „Isodrinx“ sportiniai gėrimai bei energijos teikiantys geliai „Carbosnack“ ir „Endurosnack“ vedė mane i finišą.
 
Kai atbėgau į vietą, žyminčią finišą, laikrodis rodė 8 val. 46 min.
 
 
Kai kelis kartus varžybose esi pasiekęs apie valandą geresnį laiką, supranti, kad Italijoje bėgai lėtai ir ne taip kaip iš tikrųjų gali. Bet paieškojęs atsakymų į klausimą "kodėl", suvoki, kad turi tai kuo greičiau pamiršti ir siekti naujų dalykų, naujų tikslų. Svarbiausia tikėti, kad tik laiko klausimas, kada galėsi ir vėl mėgautis tuo saldžiu pergalės džiaugsmu.
 

Artimiausi planai
 
Artimiausi planai sudalyvauti gegužės mėnesį vykstančiose 10 km varžybose Klaipėdoje ir Vilniuje. Liepos mėnesį dalyvausiu Lietuvos bei Baltijos šalių 100 km čempionate Vingio parke. Rugpjūtį laukia 50 km pasaulio taurės varžybos. Na o rugsėjį žadu startuoti Lietuvos maratono čempionate Vilniuje, bei pusės maratono pirmenybėse Nidoje. 

Grįžti