Kaip prisiauginti raumenų?

Įvairūs

Prieš pateikdamas receptą kaip užsiauginti 6-12 kg raumeninės masės per 12 savaičių, norėčiau pabrėžti vieną dalyką – pradėkite stebėti tai ką darote treniruotėje ir žinoma tai ką valgote.

Šį klausimą gaunu kas dieną jau daugiau nei dvyliką metų – jei nuo kiekvieno už tokį klausimą prašyti po litą – geras Ferrari manau būtų garantuotas. Žinoma, raumeninė masė tai optimaliai suplanuotų treniruočių + optimaliai suplanuotos mitybos + optimaliai pasirinkto papildų naudojimo plano rezultatas.

Prieš pateikdamas receptą kaip užsiauginti 6-12 kg raumeninės masės per 12 savaičių, norėčiau pabrėžti vieną dalyką – pradėkite stebėti tai ką darote treniruotėje ir, žinoma, tai ką valgote. Na valgis - tai jau atskira ir labai plati tema, bet sportininko elgesys treniruoklių salėje gali nuleisti perniek visus maisto papildus ir gerą mitybą.

Pirmiausia atsiminkite paprastą fiziologijos apibrėžimą: pačios galingiausios ir didžiausios skaidulos yra greitai vargstančios ir tarpinės. Jų apimties didėjimas vadinasi hipertrofija, o skaidulų kiekio didėjimas – hiperplazija (teatleidžia man mokytojai už tokį supaprastintą paaiškinimą). Norint, kad raumuo augtų, reikia visų hormonų optimalios veiklos ir jų kiekio. Augimo hormonas (HGH) ir testosteronas yra pagrindiniai anaboliniai hormonai. Toliau fiziologijos taisyklė sako: esant anaerobiniam fiziniam krūviui augimo hormonas savo koncentracijos piką pasiekia po 30 min, o testosteronas po 45 min, po to prasideda baltymų degeneracija: todėl treniruotis ilgiau nei 45 min yra tiesiog neprotinga! Nebent jūs naudojate tokį kiekį steroidų, jog ir šalia esantis draugas galėtų nuplikti. Pavyzdys paprastas: kaip atrodo sprinteris?? – tai raumenų kalnas bėgantis iki 10 sek (na Lietuvoje kiek lėčiau). Jo organizme dominuoja greitai varstančios skaidulos, o miofibrilių kiekis didelis, bet mažas mitochondrijų kiekis, jis treniruojasi TRUMPAI. O maratonininkai – atrodo kaip pagaliukai ir jie treniruojasi po 2 ir daugiau valandų, nes jų kūnuose dominuoja lėtai vargstančios skaidulos, kuriuose yra didelis kiekis mitochondrijų (štai kodėl jei norite numesti svorio turite padaryti taip, kad mitochondrijos jūsų riebalus pradėtų naudoti kaip kurą). Taigi, paprastas net nemokslinis logikos dėsnis: jei nenaudojate steroidų ir norite prisiauginti daugiau raumeninė masės – turite treniruotis trumpai, bet nerealiai galingai, o jei norite atrodyti kaip drožinėti kaulai – turite treniruotis ilgai, pasikalbėdami salėje vienas su kitu, pakalbindami kokią merginą ar su kolega aptardami kokius meilės, mašinų ar šiaip reikalus. Jei nesilaikote šių taisyklių – nesakykite, jog maisto papildai jums nepadeda – tai jūs pats sau nepadedate.

O čia pateiksiu vieną receptą, kuri padės jums ūgtelėti bent 6-12 kg per tris mėnesius:
 
„Baltų Jėgos kokteilio“ receptas ir naudojimo būdas:
 

300 ml vandens, 1 bananas, 1 a.š. medaus, 0,5 pakelio varškės, 1 putpelės kiaušinis, 10 karštame vandenyje išmirkytų datulių, 1 a.š. linų sėmenų aliejaus, 1a.š sezamų aliejaus, 2 tab. "Beef Amino", ant peilio galo Himalajų druskos, 1 kaušelis „Muscle Pro 50“, 1 a.š. "Whey Pro 60". Viską išplakti mikseryje arba smulkintuvu.

Gėrimas:
1 savaitė – 1 kokteilis per dieną,
2 savaitė – 2 kokteiliai per dieną,
3 savaitė – 3 kokteiliai per dieną,
4 savaitė – nenaudojama.
 
Po 4 savaitės papildoma sudėtis: 400 ml vandens, 1,5 banano, 1 a.š. medaus, 0,5 pakelio varškės, 2 putpelės kiaušiniai, 13 karštame vandenyje išmirkytų datulių, 1 a.š. linų sėmenų aliejaus, 1a.š sezamų aliejaus, 3 tab. "Beef Amino", ant peilio galo Himalajų druskos, 2 kaušeliai Muscle Pro 50", 2 a.š. "Whey Pro 60". Viską išplakti mikseryje arba smulkintuvu.

5 savaitė – 1 kokteilis per dieną
6 savaitė – 2 kokteiliai per dieną
7 savaitė – 3 kokteiliai per dieną,
8 savaitė – nenaudojama.
 

Po 8 savaitės papildoma sudėtis: 500 ml vandens, 2 bananai, 1 a.š. medaus, 0,8 pakelio varškės, 3 putpelės kiaušiniai, 13 karštame vandenyje išmirkytų datulių, 1a.š. kedrų aliejaus, 1 a.š. linų sėmenų aliejaus, 1a.š sezamų aliejaus, 1 v.š Avižų miltų (yra didžiuosiuose prekybos centruose, prie miltų) 3 tab. "Beef Amino", ant peilio galo Himalajų druskos, 2 kaušeliai Muscle Pro 50", 3 a.š. "Whey Pro 60". Viską išplakti mikseryje arba smulkintuvu.

9 savaitė – 1 kokteilis per dieną
10 savaitė – 2 kokteiliai per dieną
11 savaitė – 3 kokteiliai per dieną

Arūnas Atraškevičius

Grįžti